SÜLEYMANPAŞA'DA 4.5 SENEDE BAKIN NE KADAR YOL YAPILDI

SÜLEYMANPAŞA'DA 4.5 SENEDE BAKIN NE KADAR YOL YAPILDI
FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABERSüleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 4.5 görev süresince Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yollardan fazla yol yaparak bir ilke imza attı. 4.5 senede 2 milyon...

FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABER

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 4.5 görev süresince Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yollardan fazla yol yaparak bir ilke imza attı. 4.5 senede 2 milyon metre kare yol yapan Eşkinat, 150 bin metre karede yeni yol açtı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde uzun süren alt yapı çalışmalarının ardından yol devrimi başlatan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yol çalışmaları ile ilgili Odak Haber’e bilgi verdi.

10 AYDA 230 BİN METRE KARA TAŞ YAPILDI

Yılbaşından bu yana Süleymanpaşa’da 230 bin metre kare kilit taş yapıldığını söyleyen Eşkinat, “Yılbaşından bu yana 230 bin metre kare taş yaptık. 34 bin daha Barbaros’a yapacağız. Elimizde 35  bin metre kare ihale edilmiş taş kalacak. İhtiyacımız kadar taşımız var. Artan 35 bin metre kare taşımızı da köylerimizde harcayacağız. Köylerimizin de eksiklerini gidereceğiz. Hedef aşımı da yaparak bu dönemi noktalayacağız.  Günlük yapılan yolları ben kendim kontrol ediyorum. Sürekli takip ediyorum. Yılbaşından  bu yana 10 aylık sürede 230 bin metre kara yapmışız 34 bin 950 bin metre kara daha yapacağız. 24 bin ton asfalt attık. 3 bin 200 metre küp beton yol yaptık. 640 metre küp baskı beton kaldırım yaptık” dedi.

CUMHURİYET REKORU KIRILDI

Süleymanpaşa’ya Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yollardan fazla yolu 4.5 yılda yaptıklarını aktaran Eşkinat, “4.5 yılda 2 milyon metre kare yol yaptık. Cumhuriyet tarihinin toplamından fazla. 150 bin metre karede yeni yol açtık. Hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun. Bu toprakların insanı daha fazlasını hak ediyor. Süleymanpaşa’da doğan her birey kendini ayrıcalıklı hissedecek” diye konuştu.

ZAFER, ÇINARLI, GÜNDOĞDU TAMAM

Mahallelerdeki yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Eşkinat, “Zafer Mahallesi’nde çok az bir yerimiz kalmıştı onu da tamamladık. Çınarlı Mahallesi’nde Bayburtlular Erzurumlular Derneği çevresi, Dere Sokak dahil burada herhangi bir imalatımız kalmamıştır. Şuanda Zafer Mahallesi de tamamladık. Bir buçuk  ay içerisinde Zafer Mahallesi’nin üst kısmında 24 bin metre karelik yeni yol açtık. Burada yeni yol açtığımız zaman vatandaşın talebi hemen arkasından geliyor.  Vatandaş asfalt istiyor, taş istiyor. Biz de meraklı değiliz mıcırı döküp beklemeye. Bu yolların belli bir zamana ihtiyacı var oturması lazım” sözlerini kaydetti.

BARBAROS DA TAMAMLANIYOR

Barbaros ve Kumbağ’daki son durumu da paylaşan Eşkinat, “Şehir bir taraftan çok hızlı büyüyor. Karadeniz Mahallemizde de küçük sıkıntılar var onlarında farkındayım hepsini çözeceğim. Barbaros Mahallesi ve Topağaç dahil olmak üzere bir miktar yapılacak yerimiz var. Kumbağ’da ana arter Namık Kemal Caddesi bitti. Üstte ise 7 sokak 2. 500 metre kare alan var. Oturulan kısımda tamamen alt yapı bitecek.  Gündoğdu’da, Eski Cami’de herhangi bir sıkıntı kalmadı. Barbaros’ta toplamda 29 bin metre kare bir alanımız kaldı. Şehrin içi bitmek üzere. Namık Kemal Mahallesi’nde beton çalışması yaptık. Az bir taş işçiliği kaldı orası da tamamlanacak. Barbaros’a ise bütün ekipleri sokup orayı kısa zamanda tamamlayacağız” diye konuştu.