SÜLEYMANPAŞA’YI YAŞANABİLİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİM

SÜLEYMANPAŞA’YI YAŞANABİLİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİM
35 yıllık tecrübesini Süleymanpaşa’ya aktarıp Süleymanpaşa’yı yaşanabilir hale getireceğini vadeden ANAP döneminin aktif siyasetçisi Efrahim Balım AK Parti’den Süleymanapaşa Belediye Başkanlığı için aday oldu. Süleymanpaşa’nın...

35 yıllık tecrübesini Süleymanpaşa’ya aktarıp Süleymanpaşa’yı yaşanabilir hale getireceğini vadeden ANAP döneminin aktif siyasetçisi Efrahim Balım AK Parti’den Süleymanapaşa Belediye Başkanlığı için aday oldu. Süleymanpaşa’nın yıllardır merkezi hükümetler ve yerel yönetimler tarafından hizmet alamadığını kaydeden Balım, göreve geldiğinde Süleymanpaşa’yı yaşanabilir bir şehre dönüştüreceğini ifade etti. 35 yıllık siyaset tecrübesinin olduğunu aktaran Balım, “Ben palavra atmıyorum. Bu şehri yaşanır hale getireceğim. Yaşanabilirlik için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım. Bu şehir yıllarca hizmetsiz kaldı. Ekibimle ve halkımla kafa kafaya verip şehrimizin yaşanabilirliğini artıracağım” dedi.

Uzun yıllar Tekirdağ’da siyaset yapan ve Tekirdağ’a bir çok hizmeti geçen  Efrahim Balım, AK Parti’den Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Başvurusunu yapan Balım Tekirdağ Odak Haber’e seçilmesi halinde yapacakları çalışmaları anlattı.

ÖZAL’IN İSTEĞİ İLE SİYASETE BAŞLADI

Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın isteği üzerine Tekirdağ’da siyaset arenasındaki yerini alan Kuyumcu Efrahim Balım, “Ben aslen Tekirdağlıyım. Milli ve yerliyim. 1983 yılında Anavatan Partisi kurulduğunda bizzat rahmetli Özal’ın talimatı ile görev aldım. Anavatan partisi siyasi ömrünü bitirene kadar parti içinde şehir genelinde aktif görev aldım. Türkiye’nin ufkunun açıldığı yıllarda ben siyasetin içindeydim. Anavatan Partisi’nin siyasi ömrü bittiğinde siyasete ara verip  iş hayatına ağırlık verdim. İşimle ilgilindeğim yıllarda şöyle bir manzara ile karşılaştım. Particilik yaptığım yıllarda işlerine çözüm aramak için kapımı çalan vatandaşlar daha sonraki yıllarda da ziyaretime gelmeye devam ettiler.  Sorunlarını paylaştılar. Anladım ki siyasetin dışında kalmanın bir anlamı yok. Arkadaşlarımın büyük bir kısmının görev yaptığı ve fikirlerime uyan AK Parti’de bir görev alsam mı diye düşünürken şahsıma teklif geldi” dedi.

35 YILLIK SİYASET TECRÜBEM VAR

Tekirdağ’ın siyasette en tecrübeli isimlerinden biri olan Balım, “Kongrede bugünkü il başkanımız Cüneyt Yüksel, sayın vekillerimiz Mustafa Şentop, Mustafa Yel Hakem ve Demokrasi Heyeti Başkanlığına seçilmemi teklif ettiler. O günden bu yana bu sıfatla partimde aktif siyasete devam ediyorum. 35 yılın üzerinde mahalleli politikalarda siyasi deneyimim var” diye konuştu.

 HİZMET AÇISINDAN BİRÇOK ŞEHRİMİZİN GERİSİNDE KALDIK

Süleymanpaşa’nın genel ve yerel hizmetlerden yıllarca yoksun bırakıldığını ifade eden Balım, “Biz Türkiye’nin en güzide şehirlerinin  birinde yaşamaktayız. Okuma yazma oranımız yüzde yüzdür. Hem devletten hem de mahalli hizmetlerden Türkiye’nin en geride kalmış illeri arsını girdik . Bizim sınır komşumuz Çanakkale var. Çanakkale’ye gidin bir bakın. Konum itibarıyla Süleymanpaşa’ya benziyor. Merkez ilçede yaşayan insanların yaşam kalitesi yaşam biçimi bizden çok çok   ileride,   dedi. 10 YILDIR PAZARCI ESNAFI BAĞIRIYOR ORTADA BİR ŞEY YOK 10 yıldır pazarcılar için hiçbir çalışma yapılmadığını kaydeden Balım, “Tekirdağ 1968 yılında seçilen İnşaat Mühendisi Erol Erdoğan’la başlayan alt yapı 2018’in şu tarihine kadar hala bitmedi. Bu nasıl bir alt yapı. Süleymanpaşa’nın hiçbir mahallesinde vatandaşın etkinlik yapacağı bir alan yok. Belediyenin buralarda yaşayan insanların hizmetine sunduğu hiçbir sinema salonu, düğün salonu, tiyatro salonu, pazar yeri, spor alanı yok. Osman Tabak zamanında Köprübaşı’na o zamanın şartlarında bir pazar yeri yapıldı. Onun dışında bir Pazar yeri yapılmadı. Şehir büyüdü şimdi o pazar yeri  orada zararlı hale geldi. Esnafım 10 yıldan bu yana ısrarla yalvarıyor. 10 yıldır pazarcı esnafına olumlu hiçbir  hizmet sunulmadı. Aynı tas aynı hamam. Pazarcı esnafımız zor durumda” diye konuştu.

 ŞEHRİN YAŞANABİLİRLİĞİNİ ARTIRACAĞIM

Süleymanpaşa’yı yaşanabilir bir kent haline getirmek için geceli gündüzlü çalışacağını ifade eden Balım, “Ziyaretime hergün onlarca insan geliyor. Hepsinin sıkıntısı aynı. Herkesin yol şikayeti var. Herkes şehir içi ulaşımından şikayetçi. Hele hele Trakya’nın bir Bodrum’u var. Yani Kumbağa. Orada da durum içler acısı. Yollar rezil halde. Sokaklar çok kötü. Ben palavra atmıyorum. Bu şehri yaşanır hale getireceğim. Yaşanırlık için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım. Bu şehir yıllarca hizmetsiz kaldı. Halkımla, ekibimle  kafa kafaya verip şehrimizin yaşanabilirliğini artıracağım. Bir defa her mahalleye vatandaşın cemiyet yapacağı bir sosyal alan yapacağım. Her mahalleye bir otopark yapacağım. Çarşı sıkıntısını çözeceğim. Esnaf 5 yıldır çarşıda kan ağlıyor. Çınarlı Mahallesi, Aydoğdu çarşıya inemiyor. 90 bin insan çarşıya inemiyor. Esnafın sıkıntısını ortadan kaldıracağım. Bedeli ne olursa olsun yapacağım” sözlerini kaydetti.

KAPILARIN HEPSİNİ SONUNA KADAR AÇACAĞIM

Göreve geldiğinde şeffaf belediyeciliği hayata geçireceğini aktaran Balım, “Sinema, tiyatro, düğün salonları yapacağız. Spor tesisleri yapacağız. Amatör spor kulüpleri  ve Tekirdağspor için yapılması gerekenleri yapacağız. Belediye hizmet birimlerinde hiçbir kapı vatandaşın yüzüne kapanmayacak. Benim kapım dahil olmak üzere her zaman vatandaşa açık olacak. Vatandaş derdini sıkıntısını gelip kolayca anlatacak. Vatandaşı belediyelerde bekletmeyeceğim. Hizmet üreteceğim, iş üreteceğim. Görev sürem boyunca sahille Değirmenaltı’na giden sahil yolunu hayata geçireceğim. Şehir merkezinden Altınova’ya kadar yürüyüş yolunu da yapacağım. Sahili daha kullanılabilir hale getireceğim.” diyerek  sözlerini tamamladı.