TARİHİ BİNADA RESTORASYON BAŞLADI

TARİHİ BİNADA RESTORASYON BAŞLADI
Tekirdağ Valiliği’nin şehir merkezinde bulunan Osmanlı dönemine ait tarihi binasında çalışmalar restore çalışmaları başladı. 24 ayda tamamlanması planlanan binanın 29 Ekim 2019 tarihine kadar vali makamının bitirileceği...

Tekirdağ Valiliği’nin şehir merkezinde bulunan Osmanlı dönemine ait tarihi binasında çalışmalar restore çalışmaları başladı. 24 ayda tamamlanması planlanan binanın 29 Ekim 2019 tarihine kadar vali makamının bitirileceği ve valinin taşınacağı öğrenildi.

Bir asırlık bir tarihe sahip Tekirdağ Valiliği binasında restore çalışmaları başladı. İhaleyi alan firma bina çevresini bariyerle kapatmaya başladı. Tarihi binanın arka kısmında bulunan uzun yıllar milli eğitim müdürlüğü olarak hizmet veren sonradan inşa edilen kısmın da yıkılacağı öğrenildi.

24 ayda restoresinin tamamlanması planlanan binanın vali makamı kısmının 29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirileceği kaydedildi. Bu süre zarfında valilik ve birimleri Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde bulunan Süleymanpaşa Kaymakamlığı binasında hizmet verecek.