TARIM BAKANI’NA FOX TV KINAMASI

TARIM BAKANI’NA FOX TV KINAMASI
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, 300 tırlık et ihalesini soran Fox TV muhabir ve kameramanını toplantıya davet ettikten sonra salondan çıkarmasını kınadı.FOX TV muhabirine...

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, 300 tırlık et ihalesini soran Fox TV muhabir ve kameramanını toplantıya davet ettikten sonra salondan çıkarmasını kınadı.

FOX TV muhabirine yapılan davranışı kınayan, “CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, “Toplumun vergileri ile kurumsal varlığını sürdüren Tarım ve Orman Bakanlığı, hiç kimseye tapulu değildir. Demokrasinin dördüncü kuvveti olan medya, kamuya hizmet çerçevesinde toplumun haber alma hakkını kullanmaktadır. Yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri ortaya çıkarak, ekonomik kriz yaşanan bir süreçte heba edilen ve birilerine peşkeş çekilen kamu kaynaklarını göz önüne sürmek medyanın görevidir. Bakan Pakdemirli, bu çerçevede soru soran muhabire, kamuyu aydınlatma adına cevap vermeli, usulsüzlük yapanlar hakkında gereken işlemi yapmalıdır. Bunun yerine önce Bakanlık’a davet edip sonra “akreditasyon” gerekçesiyle Fox TV Muhabirini ve kameramanını toplantıdan çıkarmak hem tutarsız hem nezaketsiz bir tavırdır. Gazeteci her koşulda soru sorma hakkına sahiptir  Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’yi söz konusu tutumundan dolayı kınıyor, kendisini basın mensuplarına hak ettiği demokratik tutumu ve saygıyı göstermeye çağırıyorum” ” dedi.