GÜZERGAH TARTIŞMASINI BİTİREN HAMLE

GÜZERGAH TARTIŞMASINI BİTİREN HAMLE
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy ve Kapaklı’daki yolcu taşımacılığı yapan minibüs kooperatiflerine yaptığı “birleşin” çağrısına olumlu cevap gelmeyince restinin gereğini yaptı. Büyükşehirin...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy ve Kapaklı’daki yolcu taşımacılığı yapan minibüs kooperatiflerine yaptığı “birleşin” çağrısına olumlu cevap gelmeyince restinin gereğini yaptı. Büyükşehirin otobüs ve minibüsleri, Kapaklı ile Kızılpınar arasında güzergaha çıkıyor.

2017 yılında Çerkezköy Belediyesinin aldığı tek yön uygulamasının ardından S.S.41 nolu Kapaklı Halk Minibüslerinin Atatürk Caddesini kullanmasına izin verilmiyor. Çerkezköy ile Kapaklı’nın İsmet Paşa Mahallesi arasında yolcu taşımacılığı yapan S.S.25 nolu Akarsu minibüsleri ise Atatürk Caddesini kullanıyor. İki kooperatif arasında yaşanan güzergâh sorunu nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, minibüsçülerle bir araya gelmiş ve “birleşin” çağrısı yapmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz 7 Şubat günü güzergâh sorunu ile ilgili son durumu değerlendirmiş ve “Görüşmelerimizi gerçekleştirdik, oradaki minibüs esnafına da bir süre verdik. Ya birleşirler ya da biz şu anda tüm gerekli işlemleri hallettik Büyükşehre bağlı Tek-Park minibüslerini getireceğiz.  Kapaklı’dan Çerkezköy’e hastaneye tek vesaitle daha düşük ücrete taşımacılığını yapacağız. Ya birleşecekler, ya da büyükşehrinin otobüslerini güzergâha koyacağım. Onlara 1 hafta süre” diyerek resti çekmişti.

18 ŞUBAT GÜNÜ BAŞLIYOR

Albayrak, restinin gereğini verdiği 1 haftalık sürenin dolmasının hemen ardından uygulamaya koydu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin Şubat Ayı Olağan Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda alınan karar doğrultusunda, Kapaklı-Çerkezköy-Kızılpınar hattında Büyükşehir Belediyesine bağlı Tek-Park araçları ile vatandaşlara toplu taşıma hizmeti verecek. Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada güzergah ile ilgili de bilgi verildi. 18 Şubat 2019 tarihinde faaliyete başlayacak olan hatta güzergâh şu şekilde olacak Kapaklı İlçe otogarından kalkış ile Pınar Bulvarı, Atatürk Caddesi. (D567), Atatürk Caddesi Hükümet Caddesi, Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi, Eray Sokak, Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi, Hükümet Caddesi, Atatürk Viyadiğü, Cengiz Topel Caddesi, Güçlü Sokak, İnönü Caddesi, Kızılpınar Mahallesi Atatürk Caddesi, Hürriyet Caddesi, Saygın Sokak, İstiklal Caddesi, İnönü Caddesi, M. Hikmet Uğraş Caddesi, Üründül Sokak, Cengi Topel Caddesi, Atatürk Viyadiğü, Hükümet Caddesi, Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi, Eray Sokak, Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi, Hükümet Caddesi, Öztrak Caddesi, Atatürk Caddesi, Atatürk Caddesi. (D567), Pınar Bulvarı, Kapaklı İlçe otogarı varış.

AKAY’DAN AÇIKLAMA

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Artık Kapaklı’da ve Kızılpınar’da oturan vatandaşlarımız tek vesait ile Devlet Hastanesi, Çerkezköy ilçe merkezi, Kızılpınar ve Kapaklı’ya gidecek.”dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış Gazetesi