TEKİRDAĞ STANDINA YOĞUN İLGİ

TEKİRDAĞ STANDINA YOĞUN İLGİ
EMİTT- Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Tekirdağ standı da yerini aldı.Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi 5'inci holde yerini alan Tekirdağ Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü...
  1. EMİTT- Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Tekirdağ standı da yerini aldı.

Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi 5'inci holde yerini alan Tekirdağ Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tanıtım standında kentin pek çok turistik, kültürel ve yöresel ürünleri tanıtan Türkçe, İngilizce ve Macarca broşürlerle birlikte kültürel ve doğal turlarla ilgili tanıtımlara da yer verildi. Yakın zamanda bazı turizm firmalarınca turlar düzenlenecek olan Trakya bağ rotası da vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Trakya Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Rakoczi Turizm’in sahibi ve Türsab Yöre Temsil Kurulu Başkanı Orhan Çebi’nin de standa gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerle Tekirdağ ve Trakya bölgesiyle ilgili sohbetleri tanıtımın daha da etkin bir şekilde yapılmasına vesile oldu.

Stantta pek çok kültürel mirasın tanıtımının yanı sıra Hayrabolu Tatlısı, Peynir Helvası, Şarköy Zeytini, Zeytinyağı, Sirke ve Üzüm Suyu gibi yöresel ürünlerle Zeytin Kolonyası da beğeniyle karşılandı. Özellikle bir önceki yıl standdan aldığı Şarköy Sirkesi şişesini saklayarak “Bunun aynısından istiyorum” diyen ziyaretçi, ticarette tanıtımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.  Doğaseverleri heyecanla buluşturan Uçmakdere yamaç paraşütü etkinlikleri de vatandaşların ilgi odağı oldu.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın da katılımıyla birlikte daha da hareketlenen Tekirdağ standını fuarın ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ziyaret etti. Yıldırım’la bir süre sohbet eden Mehmet Nuri ERSOY ve beraberindekilere Trakya ürünlerinden oluşan hediye paketleri takdim edildi. Ayrıca Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kırklareli TSO Başkanı Soner Ilık, Keşan TSO Başkanı İsmail Şapçı, ve müzik dünyasından Moğollar Grubu Solisti Cahit Berkay, Mahmut Tuncer ve daha bir çok ziyaretçi standı ziyaret etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na Tekirdağ Valisi Yıldırım’ın hediyesi olan yöresel ürünler takdim edilerek Tekirdağ’a davet edildi.