TEKİRDAĞ’A GELEN TURİST SAYISINI SORDU

TEKİRDAĞ’A GELEN TURİST SAYISINI SORDU
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, meclise verdiği soru önergesine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Tekirdağ 2018 yılında gelen turist sayısını sordu.İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, meclisteki...

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, meclise verdiği soru önergesine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Tekirdağ 2018 yılında gelen turist sayısını sordu.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, meclisteki performansı ile göz doldurmaya devam ediyor. Kaplan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yazı olarak cevaplaması için bir soru önergesi verdi.

Kaplan önergesinde, “2018 yılında ülkemize gelen yabancı turist sayısı kaçtır? Turistlerin hangi ülkelerden geldiğine dair veriler nelerdir? 2018 yılında Tekirdağ ilimize gelen yabancı turist sayısı kaçtır? Bu ilimize gelen yabancı turistlerin hangi ülkelerden geldiğine dair veriler nelerdir? Tekirdağ ilimize son 5 yılda gelen yabancı turist sayısının yıllara göre dağılımı nedir? Son 5 yılda yabancı turist sayısında azalma var mıdır? Var ise bunun sebepleri nelerdir. Tekirdağ ilimize daha fazla yabancı turist gelmesi için Bakanlığınızın projeleri var mıdır? Var ise bu projeler nelerdir? Tekirdağ ilimizde, Bakanlığınızca belgeli “otel, motel, hotel” ( yıldızlı yada yıldızsız) kaç işletme bulunmaktadır? Bu işletmelerde kaç kişi çalışmaktadır?” sorularını bakana yöneltti.