TEKİRDAĞ’A KARA TESLİM

TEKİRDAĞ’A KARA TESLİM
Tekirdağ’da gece başlayan kar gündüzde devam ediyor. Şehir merkezinde kar hayatı durma noktasına getirdi. Okulların hala tatil edilmemesi ise velileri kızdırdı.MALKARA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİKar yağışı, gece saatlerinden...

Tekirdağ’da gece başlayan kar gündüzde devam ediyor. Şehir merkezinde kar hayatı durma noktasına getirdi. Okulların hala tatil edilmemesi ise velileri kızdırdı.

MALKARA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kar yağışı, gece saatlerinden itibaren Tekirdağ’ın tamamında etkili olmaya başladı. Kar kısa süree şehri beyaz bürüdü. Kar nedeniyle sadece Malkara’da okullar bir gün tatil edildi.  Karayolları ekipleri ve Tekirdağ Büyükşehir ekipleri ana arterlerde tuzlama ve kar kürüme çalışmalarına devam ediyor. İlçe belediyeleri ise ara yollar ve mahalle aralarında tuzlama yapıyor. Köyden mahalleye dönüşen bazı yerleşim birimlerinde yolların kapalı olduğu açma çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

AKŞAMA KADAR DEVAM EDECEK

Kar yağışının gün boyunca devam edeceği kaydedildi. Yarından itibaren ise güneşli hava Tekirdağ genelinde hakim olacak. Öte yandan yoğun kar yağışına rağmen okulların tatil edilmemesi velileri çileden çıkardı. Çok sayıda veli çocuğunu okula göndermedi.