TEKİRDAĞLI FİRMADAN BALKANLARA TURİZM YATIRIMI

TEKİRDAĞLI FİRMADAN BALKANLARA TURİZM YATIRIMI
Mersin’den Tekirdağ’a tekstil fabrikası almaya gelen Makine Mühendisi Önder Erdoğan, işleri olmayınca biranda otel sahibi oldu. Bir otelle turizm sektörüne adım atan Erdoğan, Tekirdağ’ın ilk beş yıldızlı otelini açtı...

Mersin’den Tekirdağ’a tekstil fabrikası almaya gelen Makine Mühendisi Önder Erdoğan, işleri olmayınca biranda otel sahibi oldu. Bir otelle turizm sektörüne adım atan Erdoğan, Tekirdağ’ın ilk beş yıldızlı otelini açtı şimdi ise Macaristan’ta 3. otelini açmaya hazırlanıyor.

OTEL YATIRIMLARINI ANLATTILAR

Erd Otelcilik tarafından Tekirdağ Ramada Otel’de bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Erd Otelcilik Tekirdağ Kültür ve Turizm vekili Abdullah Barut, Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken, ERD Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Önder Erdoğan, oğlu yönetim kurulu başkan yardımcısı Erdem Erdoğan, Genel Müdürü Volkan Kuş, Pazarlama Müdürü Can Pekbaş katıldı. Toplantıda şirketin yatırımları hakkında bilgi verildi.

TEKİRDAĞ’I TURİZM YÖNÜYLE DIŞARI AÇTILAR

Tekirdağ’da gerçekleştirdikleri turizm yatırımı nedeniyle Erdoğan’a teşekkür eden TSO Başkanı Günay, “ERD Otelcilik şehrimizin en iyi turizm firmalarından birisidir. Şehrimize ilk beş yıldızlı otelini yaparak önemli bir katkı sağlamışlardır. Macaristan’ta yapımı devam eden otel çalışmaları var. Şehrimizi turizm yönüyle dışarıya açmışlardır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

TESADÜFEN TURİZMCİ OLDU

Turizm sektörüne tesadüfen girmesi ile ilgili hikayeyi paylaşan Erdoğan, “2007 yılında turizm sektörü ile ilk defa tanıştık. Bu konuda ilk yatırımız yat oteli oldu. Ben makine mühendisiyim, oğlum bilgisayar mühendisi. Tekirdağ’a tekstil firması almaya geldik olmadı. Bir akşam tesadüfen yat oteli satın aldı. 2007 yılında başladığımız sektörde lider duruma geldik. Yat otel yatırımın ardından büyük bir otel yapma talebi doğdu. 2012 yılında şehrin ilk beş yıldızlı otelini yaptık. Sürekli de bu otelimizi geliştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

2019’DA MACARİSTAN’TA YENİ OTEL AÇACAKLAR

Budapeşte’deki otel yatırımı ile Trakya’nın ulusaldan uluslararasına açılan penceresi olacaklarını kaydeden Erdoğan, “2019 yılının mayıs ayında otelimizin, Uluslararası bir marka ile 7 Suite, 45 Deluxe Odası, Roof Wine Bar Konsepti , ana restaurantı, tarihi binanın yenilenen eşsiz konforlu mimarisi ve üstün kaliteli hizmet anlayışımız, merkezi konum kolaylıklarıyla misafirlerimizin hizmetine açılması planlanmaktadır. Budapeşte merkezde üst gelir grubuna hitap eden prestijli bir 4 yıldızlı otel projesi inşaat sürecini devam ettirmekteyiz. Trakya bölgesinde turizm alanında 2007 yılında ulusal olarak başladığımız hizmet anlayışımızın, 2017 yılında yurtdışı yatırımıyla, uluslararası bir markaya dönüşmesinin mutluluğunu sizlerle paylaşmaktan gururluyuz” dedi.