TEKİRDAĞ'DA 19 MAYIS BÖYLE KUTLANDI

TEKİRDAĞ'DA 19 MAYIS BÖYLE KUTLANDI
Tekirdağ'da da Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan tören, sahil dolgu alanındaki amfi tiyatroda etkinliklerle devam etti.Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, burada...

Tekirdağ'da da Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan tören, sahil dolgu alanındaki amfi tiyatroda etkinliklerle devam etti.

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın Milli Mücadele'nin en önemli günü olduğunu belirtti.

Milli Mücadele'nin en önemli gününü, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını dile getiren Üzgün, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkıp İstiklal Mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda da bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırasıdır." diye konuştu.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu jimnastik kulübü öğrencileri gösteri yaptı.

Etkinliğe, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Mustafa Yel, Çiğde Koncagül, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Tekirdağ Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve vatandaşlar katıldı.