3 İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

3 İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI
AK Parti Tekirdağ'da avukat 3 ilçe başkanı genel merkez tarafından görevden alındı.Edinilen bilgiye göre AK Parti Muratlı İlçe Başkanı Emrah Tunca Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel Ergene İlçe Başkanı Eski Gençlik Koları...

AK Parti Tekirdağ'da avukat 3 ilçe başkanı genel merkez tarafından görevden alındı.

Edinilen bilgiye göre AK Parti Muratlı İlçe Başkanı Emrah Tunca Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel Ergene İlçe Başkanı Eski Gençlik Koları Başkanı Cem Karaca görevden alındı. Genel merkez tarafından 3 isme de görevden alındıklarını söyleyen İl Başkanı Mestan Özcan 3 ismin de istifa etmesini istedi. 3 isim de yeni dönemde aday olmayacak. Yerine yeni isimler kongrede aday olacak. 3 başkan aday olmadıklarını görevlerinden istifa ettiklerini salı günü düzenleyecekleri basın toplantısında kamuoyuna duyuracak.

ÇERKEZKÖY VE MALKARA DA ADAY OLMAYACAK

AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan görevden almayı doğrulamayarak "3 İlçe başkanımızla görüştüm. Kongre süreci ile ilgili hafta içinde basın bilgilendirmesi yapacaklar. Çerkezköy ve Malkara ilçelerimizle de görüşeceğim" dedi.

Odak Haber'in parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre 3 ismin kongre sürecinde aday olmayacağı 3 ilçede tek aday olarak başka isimlerle kongre yapılacağı kaydedildi. Bu isimler ise yapacakları açıklama ile görevlerinden istifa ettiklerini duyuracak. Bu 3 isme Malkara ve Çerkezköy'ün de ekleneceği öne sürüldü.

Ferhat Akgün Tekirdağ Odak Haber