TEKİRDAĞ'DA 8 KİŞİ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

TEKİRDAĞ'DA 8 KİŞİ FETÖ’DEN TUTUKLANDI
Tekirdağ merkezli 25 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK'daki askeri mahrem yapılanmasına yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlılardan 8'i daha tutuklandı.Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Emniyeti tarafından...

Tekirdağ merkezli 25 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK'daki askeri mahrem yapılanmasına yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlılardan 8'i daha tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Emniyeti tarafından operasyonda gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan 26 zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 8'i tutuklandı, 3'ü savcılıkça 15'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylelikle gözaltına alınan 45 şüpheliden 17'si tutuklanmış, 3'ü savcılıktan 21'i de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış oldu.

Bu arada, 14 zanlının etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandığı, 5 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Gözaltındaki 3 şüphelinin işlemleri sürüyor. Bir şüpheli ise başka bir davayla ilgili il dışına gönderildi.