TEKİRDAĞ’DA AÇIKLARINDA 2 GEMİ ÇARPIŞTI

TEKİRDAĞ’DA AÇIKLARINDA 2 GEMİ ÇARPIŞTI
Dökme yük gemisi, Tekirdağ açılarında Marmara Denizi'ndeki genel kargo gemisiyle çarpıştı, ikisi gemi de çarpışmanın etkisi ile hasar gördü.Edinilen bilgiye göre dökme yük gemisi Persenk ve genel kargo gemisi Ahmet Can’ın,...

Dökme yük gemisi, Tekirdağ açılarında Marmara Denizi'ndeki genel kargo gemisiyle çarpıştı, ikisi gemi de çarpışmanın etkisi ile hasar gördü.

Edinilen bilgiye göre dökme yük gemisi Persenk ve genel kargo gemisi Ahmet Can’ın, Marmara Adası ile Tekirdağ limanı arasındaki alanda, 18 Mayıs’ta Marmara Denizi’nde çarpıştı. Çanakkale Boğazı’na doğru ilerleyen her iki gemi de çarpışmanın etkisi ile zarar gördü. Persenk adlı gemi çarpışmadan hemen sonra Tekirdağ'a dönerek açıkta demirledi. Ahmet Can isimli gemide rotasından dönüş yaparak Tekirdağ açıklarına doğru demirledi.

Alınan bilgiye göre Persenk’in İstanbul'dan Aşdod'a, Ahmet Can isimli geminin ise İstanbul'dan İzmir'e gittiği öğrenildi.

Dökme yük gemisi PERSENK, IMO 9578995, dwt 30361, 2010 yılında inşa edildi, Malta bayrağı, yönetici NAVIGATION MARITIME BULGARE, Bulgaristan (EQUASIS).

Genel kargo gemisi AHMET CAN, IMO 9368182, dwt 3346, 2006 yılında inşa edildi, bayrak Panama, yönetici SAFIR GEMİ TASIMACILIK SANAYİ, Türkiye.