TEKİRDAĞ'DA AT ETİ VE DOMUZ ETİ BULUNDU

TEKİRDAĞ'DA AT ETİ VE DOMUZ ETİ BULUNDU
Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan gıda teröristlerini afişe etti.Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı kontroller sonrası sattığı gıda ürünlerinde tağşiş ve taklit yapıldığı kesinleşen firmalar...

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan gıda teröristlerini afişe etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı kontroller sonrası sattığı gıda ürünlerinde tağşiş ve taklit yapıldığı kesinleşen firmalar açıklandı. Firmalar bakanlık tarafından ifşa edildi. Son tahlillerde 618 firmanın 1211 parti üründe taklit ya da tağşiş yaptığı tespit edildi.

“TEKİRDAĞ KÖFTESİNDE SAKATAT”

Buna göre Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren bir firmada hindi etinde kanatlı eti, bir restoranda Tekirdağ köftesinde sakatat tespit edilirken başka bir restoranda ise Tekirdağ köftesinde kanatlı eti tespit edildi.

“KASAP ETİNDE KANATLI VE BAŞ ETİ”

Kapaklı’da faaliyet gösteren bir firmada işlem görmüş sucukta kanatlı eti, Çerkezköy’de faaliyet gösteren bir restoranda kuzu kuşbaşı etinde kanatlı eti, Hayrabolu’da faaliyet gösteren bir restoranda köfte harcında (sığır-kuzu eti) kanatlı, Malkara’da faaliyet gösteren bir restoranın kasap etinde kanatlı eti ve baş eti, Çorlu’da faaliyet gösteren bir restoranın kasap etinde kanatlı eti tespit edildi.

“AT ve DOMUZ ETİ TESPİT EDİLDİ”

Süleymanpaşa’da bir firmada kavurmada at eti tespit edilirken, Çorlu’da ise bir firmanın kuru köftesi ile köfte hamurunda domuz eti tespit edildi. Çorlu’da bir Catering firmasının etli taze fasulyesinde tek tırnaklı etine (at, eşek) rastlandı.

“RESMİ KONTROLLER TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR”

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir” denildi.

KAYNAK: Rahim Taşkın/Ünzüle Coşkun (Çorlu Haber)