TEKİRDAĞ'DA BİR İLÇEDE OKULLAR TATİL

TEKİRDAĞ'DA BİR İLÇEDE OKULLAR TATİL
Malkara ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.Malkara ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Malkara Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı...

Malkara ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Malkara ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Malkara Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "19.12.2018 Çarşamba günü Malkara ilçemizde merkez ve Mahalle okullarımız 1 gün süreyle kar yağışı nedeniyle tatil edilmiştir" denildi.

“DENETİMLER ARTTIRILDI”

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Malkara Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri olası kazalara karşı denetimlerini artırdı. Malkara Karayolları ekiplerinin yolların trafiğe kapanmaması için kar küreme araçlarıyla önlem aldığı ve tuzlama çalışması yaptığı görüldü. Malkara Belediyesi ekipleri kar yağışının başlamasıyla birlikte hazır olarak bekleyen araçları ve personelleri ile birlikte olumsuzlukların önüne geçebilmek için acil müdahalelerde bulundu.

“ACİL DURUMLAR İÇİN AFET VE KRİZ MASASI KURULDU”

Kar yağışına karşı olumsuzlukların önüne geçebilmek için belediye ekiplerinin 24 saat üzerinden görev başında olduğunu belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Kar yağışından olumsuz etkilenen vatandaşlarımız 444 59 42 no'lu telefondan bize ulaşabilirler. Nöbetçi arkadaşlarımız 24 saat görev başında olduğunu belirterek çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.