TEKİRDAĞ'DA FETÖ'DEN REKOR GÖZALTI

TEKİRDAĞ'DA FETÖ'DEN REKOR GÖZALTI
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü yayınladığı basın açıklamasında 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar il genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 31 şahıs hakkında FETÖ Terör Örgütü’ne üye olmak suçundan adli...

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü yayınladığı basın açıklamasında 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar il genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 31 şahıs hakkında FETÖ Terör Örgütü’ne üye olmak suçundan adli işlem yapıldığını duyurdu.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü yayınladığı basın açıklamasında 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar il genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 31 şahıs hakkında FETÖ Terör Örgütü’ne üye olmak suçundan adli işlem yapıldığını duyurdu.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, resmi internet sitesinde il genelinde yayınlanan bazı haberler hakkında basın açıklaması yayınladı. FETÖ Terör Örgütü ile mücadelenin itibarsızlaştırılmasına yönelik yapılan haberler olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;  ‘’Son zamanlarda bazı yerel basın kuruluşlarında ve sosyal medyada yer alan haberlerde, Çorlu İlçesinde ve İl genelinde FETÖ Terör Örgütü’ne yönelik gerçekleştirilen mücadeleyi itibarsızlaştırma amaçlı asılsız bilgilerin yer aldığının görülmesi üzerine kamuoyunun bilgilendirilmesi zarureti hâsıl olmuştur.

‘’20 YILLIK SÖZDE İL İMAMLARI TESPİT EDİLDİ’’

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü olarak FETÖ/PDY Terör Örgütü mensuplarına yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli meslek gruplarından 3031 şahıs hakkında terör örgütünde yöneticilik yapmak,  örgüte üye olmak ve bu örgütle iltisaklı bulunmaktan adli işlem yapılmıştır. Yine bu çalışmalarda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Tekirdağ İl yapılanmasında yer alan ve geriye dönük 20 yıllık sözde il imamları ile ilçe imamları tespit edilmiş, şahısların yurt dışına firar etmeden yakalanmaları sağlanmış ve adalete teslim edilmişlerdir.

‘’ANKESÖR SİSTEMİ’ DEŞİFRE EDİLDİ’’

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası yapılan çalışmalarda, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün mahrem yapılanması içerisinde yer alan askeri personelin yakalanabilmesi için örgütün kullanmış olduğu ‘Ankesör Sistemi’ deşifre edilmiş ve elde edilen bilgilerin tamamı diğer illerle paylaşılarak ülke genelinde yapılan diğer çalışmalara da mihmandar olmuştur.  Ayrıca darbe girişimi öncesi örgütün yapılanması içerisinde yer alan okulların bağlı bulunduğu şirketlere kayyum atamaları ilk kez Tekirdağ İlinde gerçekleştirilmiştir. Darbe girişimi sonrasında cezaevinde bulunan örgüt üyelerine ve ailelerine yardım amaçlı faaliyetlerine devam ettiği tespit edilen örgüt üyeleri yakalanmış ve adli mercilere teslim edilmişlerdir. Böylece örgütün tekrar yapılanmasının önü kesilerek finansal yapılanmasına ciddi bir darbe vurulmuştur.

‘’ÇALIŞMALAR ADALET VE KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTÜLÜYOR''

Yapılan istihbarı çalışmalarda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyelerinin özellikle yapılan soruşturmaları itibarsızlaştırarak kamuoyu üzerinde etkili olmaya çalıştıkları ve bu minvalde faaliyet gösterdikleri bilgi alınmıştır. Ancak unutulmaması gereken terör örgütü üyeleri yapmış oldukları her eylemi yasa dışı olarak yürütürken, örgüt soruşturmalarını yürüten Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü çalışmalarını adalet ve kanunların uygun gördüğü tedbir ve sistemler doğrultusunda yürütmektedir. Bu sebeple yapılan çalışmalarda yakalanan şüphelilerin isimlerinin ve örgüt içerisindeki pozisyonlarının açıklanması söz konusu değildir. Ancak FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile ilgili elinde bulunan bilgi ve belgeleri adli mercilerle paylaşmak her vatandaşın görevi olduğu gibi sosyal medyada ve yerel basında yayın yapan kişilerin de görevi olduğu unutulmamalıdır.

‘’GÖREVİMİZİ TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE YERİNE GETİRİYORUZ’’

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü başta FETÖ/PDY Terör Örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik kararlı mücadelesini sürdürmekle birlikte üzerine düşen görevi adil ve tarafsız bir şekilde layıkıyla yerine getirmeye devam etmektedir.’’