FETÖ’NÜN ASKERİ YAPILANMASINA CEZA

FETÖ’NÜN ASKERİ YAPILANMASINA CEZA
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve FETÖ yapılanması içerisindeki mahrem yapıya dahil olan, silahlı kuvvetler soruşturmaları kapsamında, ankesörlü hatlardan ardışık görüşmeler yaptıkları tespit...

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve FETÖ yapılanması içerisindeki mahrem yapıya dahil olan, silahlı kuvvetler soruşturmaları kapsamında, ankesörlü hatlardan ardışık görüşmeler yaptıkları tespit edilen asker ve askeri mahrem imamlara ceza yağdı.

Tekirdağ 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmalarda, askeri yapılanmanın sivil mahrem imamlarından ve Trakya sorumlu mahrem imamı olduğu tanık ifadeleri ve ankesör soruşturmalarında tespit edilen, Bilal B’ye 15 yıl 8 ay, hapis cezası verildi. Yine mahrem yapı içerisindeki hiyerarşik yapıya göre müdür pozisyonunda olan ve sivil asker imamı, Yahya P’e 10 yıl, öğretmen pozisyonundaki Erdal B’e 8 yıl 1 ay 15 gün, İsmail A, Suat B, İzzet Ç, 6 yıl 15 gün, İhsan Y, Özgür D, Rıza Ş’ye 1 yıl8 ay hapis cezası verildi. Öte yandan, KHK ile ihraç edilen ve FETÖ terör örgütüne üyelikten yargılanan sözleşmeli üst teğmen, Yavuz C’e de 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.