TEKİRDAĞ’DA KAR VE FIRTINA ETKİLİ OLUYOR

TEKİRDAĞ’DA KAR VE FIRTINA ETKİLİ OLUYOR
Tekirdağ’da gece saatlerinde şehri etkisini altına alan kar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Saatteki hızı 42 kilometre olan rüzgar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor.Son bir haftadır Tekirdağ’da 10 derecenin üzerinde...

Tekirdağ’da gece saatlerinde şehri etkisini altına alan kar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Saatteki hızı 42 kilometre olan rüzgar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

Son bir haftadır Tekirdağ’da 10 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları düşüşe geçerek kendini kar yağışı olarak gösterdi. cumartesi günü gece saatlerinde başlayan sağanak kar etkili oldu. Kar yağışı Pazar günü de şehri tamamında etkili olacak. Pazartesi ise karla karışık yağmur şeklinde yağacak.  Salıyla birlikte ise sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

14 dereceye kadar çıkan hava sıcaklıkları karla birlikte eksi 1 dereceye kadar düştü. Saatteki hızı 42 kilometre olan fırtına ise hayatı olumsuz etkiledi. Deniz ulaşımı tamamen dururken balıkçılar da denize açıklamadı. Rüzgar Gündoğdu Mahallesi'nde ise bir evin çatısını uçurdu.