TEKİRDAĞ'DA OKULLAR 2 GÜN TATİL

TEKİRDAĞ'DA OKULLAR 2 GÜN TATİL
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ın kararı ile Tekirdağ genelinde okullar bugün(çarşamba) ve yarın (perşembe) olmak üzere 2 gün süreyle tatil edildi. Okullarda eğitim gören çocuklar ise evlerine gönderildi.Konu ile ilgili bir...

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ın kararı ile Tekirdağ genelinde okullar bugün(çarşamba) ve yarın (perşembe) olmak üzere 2 gün süreyle tatil edildi. Okullarda eğitim gören çocuklar ise evlerine gönderildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, "Şehir genelinde 2 gün süreyle eğitime ara verildi. Çocuklarımız evlerine gönderildi. Hava durumuna göre 2 günün ardından ise yeni bir karar verilecek" dedi.

Kar tatili en çok öğrencileri sevindirdi. Bazı veliler ise bu kararın gece alınması gerektiğini kaydetti.

Valilikten yapılan resmi açıklamada, "Meteoroloji raporlarında da belirtildiği üzere olumsuz hava şartları nedeniyle, tüm ilçelerimizde 19 Aralık 2018 Çarşamba  öğleden sonra ve 20 Aralık 2018 Perşembe  günü  olmak üzere (1.5 gün)  tüm resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullarımızda eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Kamuda görevli hamile çalışanlar ve engelli çalışanlar bu tarihte izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.