TEKİRDAĞ'DA RÜŞVET OPERASYONUNA 8 TUTUKLAMA

TEKİRDAĞ'DA RÜŞVET OPERASYONUNA 8 TUTUKLAMA
Tekirdağ Emniyeti uzun süren teknik ve fiziki takip sonucu yasak bölgelerde balık avlamak için rüşvet alan ve veren şebekeyi çökertti. Aralarında 3’ü sahil güvenlik komutanlığı personelinin de bulunduğu şebekeden 8 kişi...

Tekirdağ Emniyeti uzun süren teknik ve fiziki takip sonucu yasak bölgelerde balık avlamak için rüşvet alan ve veren şebekeyi çökertti. Aralarında 3’ü sahil güvenlik komutanlığı personelinin de bulunduğu şebekeden 8 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

TEKNİK VE FİZİKİ TAKİP SONUCU YAKALANDILAR

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Emniyeti Marmara Ereğlisi’nde yasak bölgede avlanmak için rüşvet ağı kurulduğu bilgisini aldı. Tekirdağ Polisi, iddiaların odağındaki isimleri istihbarı çalışmayla teknik ve fiziki olarak takip etmeye başladı. Rüşvet ağını çözen polis operasyon için düğmeye bastı. Aralarında 3’ü sahil güvenlik komutanlığında görevli çeşitli rütbelerdeki askerler, BOTAŞ’ta görevli bir güvenlik görevlisi, kaptan ve balıkçıların olduğu 23 kişi gözaltına alındı.

8 TUTUKLAMA

Operasyon kapsamında gözaltına alınanların işlemleri emniyette tamamlandı. Gözaltındaki 23 kişiden 11'i emniyet müdürlüğünden serbest bırakılırken, 11 kişi Marmaraereğlisi'nde adliyeye sevk edildi. Sevk edilenlerden 3'ü sahil güvenlik personeli olmak üzere 8 kişi tutuklandı, 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltındaki 1 kişinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.