UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE
İstanbul’dan Tekirdağ’a uyuşturucu getiren zehir tacirlerine büyük darbe. 2018 yılı Eylül ayında başlatılan operasyon kapsamında 10 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.Narkotik Suçlarla...

İstanbul’dan Tekirdağ’a uyuşturucu getiren zehir tacirlerine büyük darbe. 2018 yılı Eylül ayında başlatılan operasyon kapsamında 10 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinde Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik çalışmalara sonucu İl merkezinde terzilik yapan İ.K ve S.D isimli şahıslarla birlikte   T.T., D.K., A.İ. ve O.T isimli şahıslar aracılığıyla İstanbul’dan   metamfetamin maddesinin getirilmesini sağladıkları istihbar bilgilerinin elde edilmesiyle, 2018 yılı Eylül ayında başlanılan operasyon kapsamında yapılan 9 ara yakalamalarda 14 ayrı (poşet-kağıt ve şişe içerisinde ) daralı 459,3 gram Mentamfetamin maddesi- poşet içinde 6,2 gr. Kokain maddesi- poşet içinde 810 gram eroin  maddesi -2 adet ekstacy hap- 5 bin 150 TL uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen para ile bu maddelerin kullanılması için temin edilmiş, folyo kağıtları ve şişeler ele geçirildi.  12 içici/satıcı şahıs hakkında yasal işlem yapıldı. Operasyon kapsamında 12 şüpheliden hedef şüpheli T.T. ve B.D. isimli şahıslar tutuklandı.

Operasyonun sonlandırılması amacıyla soruşturma savcısından  alınan talimatlar ve ilgili mahkemeden alınan arama ve el koyma kararına istinaden  uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde ikamet eden S.D., İ.K., A.İ.K., E.D., D.K., H.K., A.İ. ve O.T. isimli şahıslar ile İstanbul İlinde ikamet ettiği tespit edilen H.Y. ile P.Y. isimli olmak üzere 10 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İkametlerde yapılan aramalarda, 2 adet içlerinde erimiş halde metamfetamin maddesi bulunan içme düzenekleri,2 adet poşet parçası içinde 1 gram eroin maddesi,189 adet Metadon hap,9 adet kağıt ve poşet içinde 7 gram metamfetamin maddesi, 2 fişek halinde 2 gram kubar esrar maddesi, 8 adet iğnelerin içinde sıvı halde eroin maddesi, 0,5 gram eroin maddesi,3 adet uyuşturucu içmekte kullanılan tüp şeklinde cam aparat,2 adet uyuşturucu içmekte kullanılan kaşık,100 adet uyuşturucu içmek için kullanılacağı değerlendirilen içleri boş iğne bulunarak el konuldu.

Kaynak: Habertrak Gazetesi