TEKİRDAĞ’DA YASAK AVA RÜŞVET OPERASYONU: 20 GÖZALTI

TEKİRDAĞ’DA YASAK AVA RÜŞVET OPERASYONU: 20 GÖZALTI
Tekirdağ’da yasadışı avlanmak ve avlanmanın yasak olduğu bölgede balık avlamak için rüşvet vermek ve almak suçlaması ile 3, sahil güvenlik personeli, 1 özel güvenlikçi ve 23 balıkçıya yönelik operasyon yapıldı.Bunlardan...

Tekirdağ’da yasadışı avlanmak ve avlanmanın yasak olduğu bölgede balık avlamak için rüşvet vermek ve almak suçlaması ile 3, sahil güvenlik personeli, 1 özel güvenlikçi ve 23 balıkçıya yönelik operasyon yapıldı.

Bunlardan 20 kişi gözaltına alındı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele şube ekipleri, Marmaraereğli Cumhuriyet savcılığı koordinesinde Marmaraereğli ilçesi merkezli 5 ilde, yasadışı avlanmak ve avlanmanın yasak olduğu bölgede balık avlamak için rüşvet vermek suçlaması ile yapılan 4 aylık takip sonrası 27 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Karar sonrası operasyon için düğmeye basan ekipler, 3 sahil güvenlik personeli, 1 özel güvenlikçi ve 23 balıkçıya yönelik operasyon yaptı. Polis şuana kadar 20 şüpheliyi gözaltına aldı. Diğer 7 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.