TEKİRDAĞ’DAN BURSA’YA İYİLİK HAREKETİ

TEKİRDAĞ’DAN BURSA’YA İYİLİK HAREKETİ
Marmaraereğlisi Belediyesi Bursa’daki ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.Marmaraereğlisi Belediyesi’nin ulaşım desteğiyle Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Marmaraereğlisi...

Marmaraereğlisi Belediyesi Bursa’daki ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.

Marmaraereğlisi Belediyesi’nin ulaşım desteğiyle Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Marmaraereğlisi Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri başlattıkları kampanyalarla köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşıyorlar.

Marmaraereğlisi Meslek Yüksekokulu Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü üyesi öğrenciler Bursa Belenören'e bağlı Baraklı İlköğretim, Gelemiç İlköğretim ve Sorgun İlköğretim'deki öğrencilerin ihtiyaçlarını tespit ederek Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen araçla paketleri okullara götürüp teslim ettiler.

Gönüllü öğrencilerin her zaman destekçisi olduklarını belirten Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Marmaraereğlisi Meslek Yüksekokulu (MYO) gönüllü öğrencilerimizin başlattığı kampanyaya bizler de belediye olarak ulaşım desteğinde bulunduk ve gönüllü gençlerimizin ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmasını sağladık. Gönüllü olarak yola çıkan gençlerimizi ve bu kampanyada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İlçemizde ve ülkemizin tüm bölgelerinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz adına başlatılan kampanyaların destekçisi olmaya devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için atılan her adıma bizler de katkı sağlamaya hazırız.” dedi.

Marmaraereğlisi MYO Müdür Yardımcısı Hicran Özlem Ilgın önderliğinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü üyesi öğrencilerin yürüttüğü kampanya 4 yıldır devam ediyor.

Kaynak: Tekirdağ Odak Haber (www.tekirdagodak.com)