TEKİRDAĞ'IN CENNET KOYUNU MAHVETTİLER

TEKİRDAĞ'IN CENNET KOYUNU MAHVETTİLER
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesi turistik mahallesi Kumbağ'da yer alan ormanlık alan piknikçiler tarafından çöp yığınına dönüştü. Tekirdağ'ın ender koylarından biri olan dut limanı çöplerden geçilmiyor.Edinilen bilgiye...

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesi turistik mahallesi Kumbağ'da yer alan ormanlık alan piknikçiler tarafından çöp yığınına dönüştü. Tekirdağ'ın ender koylarından biri olan dut limanı çöplerden geçilmiyor.

Edinilen bilgiye Tekirdağ'ın doğa güzelliklerinden biri olan Ganos Dağı eteklerindeki dut limanı koyu tatilcilerin ve piknikçilerin geride bıraktığı çöplerle doldu. Ormanlık alan plastik ve poşetler tarafından kirletildi. Ormanlık alana inşaat atıkları da atıldığı görüldü.

Kirliliğin doğayı mahvettiğini kaydeden çevre gönüllüleri "Bu alan son yıllarda çevre katliamına maruz kaldı. Piknikçiler ve bölgeyi ziyaret edenler geride çöplerini bırakıyor. Belediyemizden kurumlarımızdan yardım talep ediyoruz. Tekirdağ'ın doğal güzellikleri mahvolmadan harekete geçmemiz lazım" dediler.