TEKİRDAĞ’IN DERELERİ BÖYLE MAHVEDİLİYOR

TEKİRDAĞ’IN DERELERİ BÖYLE MAHVEDİLİYOR
Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde, Şahbaz Deresi'ne fabrikalardan aldığı atık suyu dereye bırakan tanker şoförü cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Edinilen bilgiye göre, Türkmenli...

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde, Şahbaz Deresi'ne fabrikalardan aldığı atık suyu dereye bırakan tanker şoförü cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Türkmenli Mahalllesi'nden geçen Şahbaz Deresi'ne E.Ş. idaresindeki 59 AAG 168 plakalı vidanjör ile atık su akıtıldığını gören Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, durumu Tekirdağ Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, bölgeye gelerek dereden numune aldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu, yaptığı açıklamada, dereye akıtılan suyun ilk belirleme göre evsel bir atık olduğunu belirtti. İhbarın kendilerine ulaştıktan sonra harekete geçtikleri dile getiren Tohumcu, numune sonuçlarının belirlenmesinden sonra dereye atık su akıtan kişiden kamuoyu adına şikayetçi olacaklarını söyledi.

TEKİRDAĞ'IN DERELERİ MERALARI BÖYLE MAHVEDİLİYOR

Ferhat Akgün paylaştı: 3 Ocak 2019 Perşembe