TEKİRDAĞ’IN GERDANLIĞI SEÇİM BEYANNAMESİNE KONULSUN

TEKİRDAĞ’IN GERDANLIĞI SEÇİM BEYANNAMESİNE KONULSUN
İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, Süleymanpaşa için önemli yere sahip olan Değirmenaltı ile Özgürlük Parkı arasında yapılması planlanan 6 kilometrelik yolun bütün siyasi parti belediye başkan adayları...

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, Süleymanpaşa için önemli yere sahip olan Değirmenaltı ile Özgürlük Parkı arasında yapılması planlanan 6 kilometrelik yolun bütün siyasi parti belediye başkan adayları tarafından seçim beyannamelerine konulmasını istedi.

VATANDAŞIMIZI SAHİLE MAHKUM ETMEYİN

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, Süleymanpaşa’nın vatandaşların gönül rahatlığı ile gezip dolaşabileceği, piknik yapacağı alanlara ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Süleymanpaşalıların nefes alacağı alanın olmadığını belirten Darıcı, “5 yılda yapa yapa sadece bir sahili düzenleye bildiler. Varsa yoksa küçük bir sahil. Vatandaşın gidip oturabileceği başka bir alan yok. Süleymanpaşalı kardeşlerimizi sahile mahkum ettiler” dedi.

ATATÜRK ORMANI’NIN HALİ İÇLER ACISI

Süleymanpaşa’daki piknik alanlarının yetersizliğini gündeme getiren Darıcı, “Vatandaşımızın şehir merkezinde piknik yapacağı güzel bir alan yok. Atatürk Ormanı’na insanlar gidemiyor. Pislik içerisinde. İçerisini çöp götürüyor. Bu alanın biran önce mülkiyet sorunu ortadan kaldırılmalı. Belediyeye devredilecekse devredilmeli. Eğer Orman Müdürlüğü’nde kalacaksa ise temizliğinin yapılması gerekir. Vatandaşlarımıza acilen para vermeden içinde piknik yapacağı alanlar lazım” dedi.

SÜLEYMANPAŞA’YA GERDANLIK

Değirmenaltı-Özgürlük Parkı arasındaki 6 kilometrelik mesafenin düzenlenerek bir an önce halka açılmasını isteyen Darıcı, Tekirdağ sahilini “gerdanlık” olarak nitelendirerek, gerdanlık tamamlandığında İstanbul’da yaşayanların nefes almak için Tekirdağ’a geleceğini kaydetti.

BÜTÜN PARTİLER SEÇİM BEYANNAMESİNE KOYSUN

Siyasi parti temsilcilerine seslenen Darıcı, “Sahil projesine ek olarak Değirmenaltı yolunun hayata geçirilmesi lazım. CHP’li Belediye ile İktidar partisi arasında yaşanan gerilim nedeniyle bu alanın projesi askıda bekliyor. Süleymanpaşa Belediyesi’ni aldığımız zaman ilk işimiz bu yolu hayata geçirmek olacak. Ben buradan bütün siyasi partilere sesleniyorum. Adaylarınızın seçim beyannamesinde sahil yolu projesi birinci madde olarak yer alsın. Süleymanpaşa’nın çehresinin değişmesi için bu proje çok önemli” diye konuştu.