TEKİRDAĞ’IN GURURLARINI KABUL ETTİ

TEKİRDAĞ’IN GURURLARINI KABUL ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr.İlhami Özcan Aygun TUBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatlarından iki madalya ile dönen Tekirdağlı öğrencileri misafir etti.Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi ve Bilim Sanat Eğitim Merkezinde...

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr.İlhami Özcan Aygun TUBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatlarından iki madalya ile dönen Tekirdağlı öğrencileri misafir etti.

Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi ve Bilim Sanat Eğitim Merkezinde okuyan Yuşa Can Dinç  ve Bünyamin Tokdemir TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatlarında madalya kazandı. Eğitimde Tekirdağ’ın gururu olan iki genç CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun’u iş yerinde ziyaret ettiler.

26 Ocak 2019 tarihinde Antalya’da yapılan TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları madalya töreninde Yuşa Can Dinç Kimya dalında altın madalya ve  Bünyamin Tokdemir Fizik dalında bronz  madalya kazandılar.

İş yerinde başarılı iki genci öğretmen eşi Gülseren Aygun ile birlikte ağırlayan Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun ‘’Tekirdağ’ımızın ve Ülkemizin gururu olan bu iki genç kardeşimi, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Bizim eğitim alanında yağacağımız daha çok iş var. Bu iki gencimize de eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Bizler genç beyinlerimizin ülkemizden göç etmesine çok üzülen insanlarız, bunu da sık sık meclis gündemine getiriyoruz. İnşallah bu iki genç kardeşimiz eğitim hayatlarını bitirdiklerinde ülkemize faydalı birer bilim insanı olacaklardır.’’ Dedi.

Yapılan kısa sohbetin ardından CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun Tubitak Ulusal Bilim Olimpiyatlarında guru kaynağı olan gençlere Atatürk’ün Nutuk Kitabını hediye etti.