ÖZBEKİSTAN’A AÇILIYOR

ÖZBEKİSTAN’A AÇILIYOR
Tekirdağ’daki tesisinde “Fatih” markalı traktör üreten FSM Traktör’ün Başkanı Erdoğan Ören, Özbekistan Devlet Yatırım Komitesi yöneticileri ile görüşmelerde bulundu.Türk traktör üreticisi FSM Traktör, yurtdışındaki...

Tekirdağ’daki tesisinde “Fatih” markalı traktör üreten FSM Traktör’ün Başkanı Erdoğan Ören, Özbekistan Devlet Yatırım Komitesi yöneticileri ile görüşmelerde bulundu.

Türk traktör üreticisi FSM Traktör, yurtdışındaki ilk yatırımını Orta Asya’ya yapmak için görüşmelere başladı. Tekirdağ’daki tesisinde “Fatih” markalı traktör üreten FSM Traktör’ün Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Ören, Özbekistan Devlet Yatırım Komitesi yöneticileri ile görüşmelerde bulundu. Özbekistan yönetimine Türk şirketi FSM’nin sahibi Erdoğan Ören, tarım ekipmanları üretimi başlatmak istediğini açıkladı.

PAKİSTAN, KOSOVA, ETİYOPYA’YA İHRAÇ EDİLİYOR

Görüşmelerde Türk şirketinin yerel bir ortaklık ile üretim yapabileceği dile getirildi. 2014’te kurulan FSM Traktör Tekirdağ’ın dışında Gebze’de de üretim gerçekleştiriyor. Yüzde 90’lık yerlilik oranına sahip Fatih markalı traktörler Sudan, Etiyopya, Pakistan, Kosova gibi ülkelere ihraç ediliyor.

CÖMERT YILDIZ – BORSAGUNDEM.COM