TEKİRDAĞ'IN MİLLİ MARKASI AZERBAYCAN YOLCUSU

TEKİRDAĞ'IN MİLLİ MARKASI AZERBAYCAN YOLCUSU
Tekirdağ’ın tanınmış tohumculuk firmalarından Trakya Tarım’ın ürettiği milli tohumlar Rumeli, Maden ve TEKİR çeşitleri Azerbaycan’a ihraç etti.Yerli ve Milli tohumculuk sektöründe ilklere imza atan Trakya Tarım firması,...

Tekirdağ’ın tanınmış tohumculuk firmalarından Trakya Tarım’ın ürettiği milli tohumlar Rumeli, Maden ve TEKİR çeşitleri Azerbaycan’a ihraç etti.

Yerli ve Milli tohumculuk sektöründe ilklere imza atan Trakya Tarım firması, kendi yetiştirdiği çeşitleri yurt dışında ki çiftçiler ile buluşturmaya devam ediyor. Türk tohumunu dünyaya tanıtan Trakya tarımın ihracatta yeni durağı Azerbaycan oldu. Ekmeklik Buğday çeşitleri olan Rumeli, Maden ve TEKİR tohumlarının ilk sevkiyatı geçtiğimiz gün Trakya Tarım firmasından Azerbaycan’a hareket etti.

DÜNYA’YA İHRACAT YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Azerbaycan’a yerli ve milli tohum sevkiyatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Tarım Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülseren AYGUN; ‘’Milli çeşitlerimiz dünya çiftçisi ile kucaklaşmaya devam ediyor. Türk çiftçisinin ihtiyacı olan üstün verim ve kaliteli tohum çeşitlerinin AR-GE ve üretimini yaparak ülkemizin ihtiyacını karşıladıktan sonra, aynı zamanda dünyaya ihracat yaparak ülkemize döviz kazandırıyoruz. RUMELİ, MADEN, TEKİR Ekmeklik Buğday Tohumumuz Türk çiftçisinin yüzünü güldürdüğü gibi Azerbaycan çiftçisinin de yüzünü güldürmek üzere yola çıkıyor. Trakya Tarım Ailesi olarak bu durumdan çok memnunuz yerli ve milli tohumlarımızı Dünya çiftçileri ile buluşturmaya devam edeceğiz’’ dedi.