TEKİRDAĞ'IN YENİ REKTÖRÜ BELLİ OLDU

TEKİRDAĞ'IN YENİ REKTÖRÜ BELLİ OLDU
Cumhurbaşbaşkanlığı kararnamesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mümin Şahin , atandı.Rektör Osman Şimşek'in FETÖ'DEN görevden alınmasının ardından cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile...

Cumhurbaşbaşkanlığı kararnamesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mümin Şahin , atandı.

Rektör Osman Şimşek'in FETÖ'DEN görevden alınmasının ardından cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile NKÜ'ye Edirne Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mümin Şahin atandı.

MÜMİN ŞAHİN KİMDİR

Dedeleri Kırcaali-Davutköy-Kabaağaç Köyünden olan, 1928 yılında Tekirdağ-Barbaros Köyüne göç eden aileden gelen Şahin, 1970 yılında Tekirdağ’ın Barbaros Köyü’nde doğmuştur.

İlköğrenimini Barbaros İlkokulunda bitirmiş, Orta öğrenimini 50. Yıl Ortaokulunda ve Lise öğrenimini Tekirdağ Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü’nde bitirmiştir.

1989 yılında Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazanmış ve Bölümünü 1993 yılında Dereceyle bitirmiştir. 2012 yılında hak kazandığı Profesörlük unvanıyla Üniversitenin genç Profesörleri içerisine kendi ismini yazdırmıştır.

Tekirdağ-Barbaros Köyünün yetiştirdiği 2. Profesör olan Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Ağustos 2016 da Edirne Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı görevine atanmıştır.