TEKİRDAĞLI GENÇLER İSPANYA’DA MADALYA ARAYACAK

TEKİRDAĞLI GENÇLER İSPANYA’DA MADALYA ARAYACAK
Tekirdağlı Taekwondocular, 29 Kasım-02 Aralık 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Marina D’or şehrinde düzenlenecek Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda Tekirdağ’ı ve Türkiye’yi temsil edecekler. Bu şampiyona...

Tekirdağlı Taekwondocular, 29 Kasım-02 Aralık 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Marina D’or şehrinde düzenlenecek Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda Tekirdağ’ı ve Türkiye’yi temsil edecekler. Bu şampiyona için halen Ankara’da Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi TOHM’da bulunan yıldızlar gerek psikolojik olarak, gerekse fiziken tüm enerjileri ile madalyaya odaklanmış durumdalar.

Tekirdağ genelinden tam beş (5) sporcu ile katılım sağlanacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’ndan çok ciddi beklentilerinin olduğunu söyleyen İl Temsilcisi Sertaç Kadir Gülersönmez,  “Sporcularımız büyük bir aksilik olmazsa şampiyon dönecekler, umutluyuz, sevincimizi tüm Tekirdağ halkı ile paylaşacağız’’ dedi.

MİLLİ TAKIMA TEKİDAĞ’DAN 8 SPORCU

Taekwondo Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Gülersönmez yaptığı açıklamada, “Bu ay biri Polonya’da Ümitler), biri de İspanya’da Yıldızlar olmak sureti ile iki Avrupa Şampiyonası gerçekleşecek. Tekirdağ Taekwondo Ailesi olarak bu iki şampiyonaya üçü ümitler, beşi de yıldızlar olmak sureti ile toplamda 8 sporcu ile mili takımda yerimizi almanın gurunu yaşıyoruz. Bu, bir çok branşın kolay kolay egale edemeyeceği bir rekordur. Taekwondo branşı olarak, Tekirdağ il genelinde de tıpkı Türkiye ‘deki gibi başarıdan başarıya koşuyoruz. İddialıyız, spor branşları arasında da en başarılı branş taekwondo’’ diye ekledi.

08-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Polonya’nın Varşova şehrinde düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası düzenlenmiş, Tekirdağlı milli sporcular Beste Türkoğu, Ali Bıçakcı ve Barış Bıçakcı ilk defa katıldıkları bu şampiyonada çok önemli bir tecrübe edinmiş, fakat maalesef madalya alamamışlardı.