TEKİRDAĞLI GENÇLERDEN MİLLİ BAŞARI

TEKİRDAĞLI GENÇLERDEN MİLLİ BAŞARI
Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İspanya 'nın Marina D'or bölgesinde 1-6 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlediği Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası sona erdi.Türkiye Taekwondo Milli Takımın genel klasmanda 2. olduğu...

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İspanya 'nın Marina D'or bölgesinde 1-6 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlediği Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Taekwondo Milli Takımın genel klasmanda 2. olduğu şampiyonaya Tekirdağlı Taekwondocular damgasını vurdu. Elde ettikleri dereceler ile milli takımı 2. liğe taşıyan taekwondocular, Türkiye'yi ve Tekirdağ’ı en iyi şekilde temsil ettiler.

Toplam 86 sporcunun oluşturduğu milli takımda Tekirdağ’dan Yıldızlar kategorisinde 2, Gençler kategorisinde ise 3 olmak suretiyle toplamda 5 sporcu yer aldı. Tekirdağ'ın ilk Dünya Şampiyonu olan Azra Çavuş çekişmeli mücadelelerin ardından 44 kg Gençler kategorisinde de şampiyon olarak İstiklal Marşı’nı okutmayı başardı.

Gençler kategorisindeki bir diğer sporcu da Işıl Zafer’di. Işıl finale kadar yükseldiği mücadelenin sonunda finalde İngiliz rakibine son anda yenilerek 59 kg Avrupa 2. si olmayı başardı. Madalya başarısı gösteren bir diğer sporcu ise Yıldızlar kategorisinde mücadele eden Alperen Ayaz oldu. Alperen, 53 kg Yıldızlarda Avrupa 3. sü olarak kürsüye çıktı. Gençler kategorisi 73 kg da mücadele eden Samet Ayaz ve Yıldızlar 59 kg de mücadele eden Feyzanur Akçay ise maalesef dereceye giremedi.

Türkiye Taekwondo İl Temsilcisi Sertaç K. Gülersönmez,  "Madalya kazanmak tabi ki bizlere büyük gurur ve mutluluk verir. Ancak, sporcu kardeşlerimizin Ayyıldızlı formayla canla başla mücadele edip ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeleri de ayrı bir gurur kaynağımızdır. Sporcularımızın bu başarılarının diğerlerine de örnek olacağını umuyorum. Bu vesile ile milli takımımızda mücadele eden tüm sporcu kardeşlerimizi ve onlara emek veren tüm değerli hocalarımı yürekten kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum. Herşey çocuklarımız, herşey geleceğimiz, herşey Türkiye'miz için." dedi.