DÜNYAYA OTOMOBİL PARÇASI ÜRETİYOR

DÜNYAYA OTOMOBİL PARÇASI ÜRETİYOR
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinin yetiştirdiği önemli yatırımcılardan İstanbul Arnavutköy’de bulunan Yıldız Kalıp firmasının sahibi Cemil Yıldız Tekirdağ’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.Süleymanpaşa Mesleki ve...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinin yetiştirdiği önemli yatırımcılardan İstanbul Arnavutköy’de bulunan Yıldız Kalıp firmasının sahibi Cemil Yıldız Tekirdağ’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Lisemizin ilk mezunlarından olan Cemil Yıldız ilçesini ve okulunu hiç unutmadı. Her fırsatta ilçemize gelerek okulunu, daire amirlerini ve yakın akraba ve arkadaşlarını ziyaret etti, eğitim aldığı okuluna ilgisini hiç kesmedi ve çeşitli desteklerde bulundu.

Bir vesileyle geldiği Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt’u da makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Yurt, Cemil Yıldız ile bir süre sohbet etti.

Yıldız iş hayatına önce başkasına ait bir işyerinde uzun süre kalıpçılık yaparak atılmış, sonra da kendi atölyesini kurarak sabırlı, azimli çalışması sayesinde kısa zamanda işini büyütmüş ve bugün İstanbul Hadımköy’deki modern tesislerini kurarak ülkemizin sayılı sanayi kuruluşlarından birinin sahibi oldu. Yıldız, Avrupa’nın Mercedes gibi en büyük fabrikalarına orijinal parçalar üreten, sanayi ve üretim alanında ülkemize büyük katkılar sağlayan değerli bir işadamı.  Yıldız, aynı zamanda mezun olduğu okulunu son teknolojiye ait makinelerle donatmış, CNC laboratuvarı kurarak büyük bir katkıda bulunmuş ve okula daha birçok maddi destekler sağlamış hayırsever bir iş adamı.