TEKİRDAĞLI MİMARDAN MÜTHİŞ BAŞARI

TEKİRDAĞLI MİMARDAN MÜTHİŞ BAŞARI
Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 2018 mezunu genç mimar Berke Gündoğdu, dünyanın en prestijli uluslararası mimarlık ofisleri arasında bulunan Studio Fuksas’ın Roma Ofisi’ne kabul edildi.Studio Fuksas’ın Roma...

Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 2018 mezunu genç mimar Berke Gündoğdu, dünyanın en prestijli uluslararası mimarlık ofisleri arasında bulunan Studio Fuksas’ın Roma Ofisi’ne kabul edildi.

Studio Fuksas’ın Roma Ofisi’nde uluslararası kariyer yaşamına ilk adımı atan Mimar Berke Gündoğdu, öğrenciliği sırasında sürekli takip ettiği bir ofiste çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Gündoğdu, Fuksas’a kabul edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Fakültedeyken projelerini yakından takip ettiğim, web sitesine her gün girip baktığım, sosyal medyadan ofisi ve ofisin sahiplerini takip ettiğim yerdeyim ve hayranlıkla takip ettiğim projelerin, hayalini kurduğum ofisin bir parçasıyım. Bu başarıyı, her zaman arkamda olan aileme, üniversiteme ve bana yol gösterip her konuda yardımcı olan değerli hocalarıma borçluyum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Berke Gündoğdu, üniversite eğitimi devam öğrencilere ise hayallerinden asla vazgeçmemeleri çağrısında bulundu.

Çağdaş mimarinin öncülerinden ünlü İtalyan Mimar Massimiliano Fuksas ve eşi Doriana Fuksas’ın liderliğindeki Studio Fuksas, geliştirdiği yenilikçi yaklaşımlarla kentsel düzenlemelerden havalimanlarına, müzelerden kültür merkezlerine ve konser salonlarına, kongre merkezlerinden ofislere ve iç mekanlara kadar 600’den fazla projeyi tamamladı. Roma’daki merkezinin yanı sıra Paris, Shenzhen, Dubai ve New York’ta da ofisleri bulunan Studio Fuksas, Avrupa, Afrika, Amerika, Asya ve Avustralya’da çok sayıda uluslararası ödüle sahip bulunuyor.