TEKİRDAĞSPOR’A BAŞKAN DAYANMIYOR

TEKİRDAĞSPOR’A BAŞKAN DAYANMIYOR
Bölgesel Amatör Lig 11.grup ekiplerinden Tekirdağspor’da 21 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen kongre ile kulüp başkanlığına getirilen Osman Kurt Cumartesi günü gerçekleştirdiği basın açıklamasında istifa ettiğini açıkladı....

Bölgesel Amatör Lig 11.grup ekiplerinden Tekirdağspor’da 21 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen kongre ile kulüp başkanlığına getirilen Osman Kurt Cumartesi günü gerçekleştirdiği basın açıklamasında istifa ettiğini açıkladı. Tekirdağ’ın yürüyüş, işleyiş ve disiplin şeklinin çok farklı olduğunu kaydeden Kurt “ Bunu üzülerek söylüyorum. Bu sebeple formasını amatörce de olsa onurla taşıdığım Tekirdaspor’da yönetim kurulu ve kulüp başkanlığından şuan itibari ile istifamı veriyorum” dedi.

Tekirdagspor kulübü baskani Osman Kurt basin toplantisi

Nijat Ayvaz paylaştı: 29 Eylül 2018 Cumartesi

Yönetim kurulu ile birlikte iki aydır çalışma yaptıklarını kaydeden Kulüp Başkanı Osman Kurt “ Bu süre içerisinde de  takdir edilecek çalışmalar yaptığımıza şahsen inanıyorum. Bu çalışmalarımızın birçoğu da imkansızlıklar dahilinde gerçekleşmiştir ve oluşmuştur. Ama benim şahsen başkan olarak yapmak istediklerim ile Tekirdağspor’un yürüyüş, işleyiş ve disiplin şeklinin çok farklı olduğunu gördüm. Bunu üzülerek söylüyorum. Bu sebeple formasını amatörce de olsa onurla taşıdığım Tekirdaspor’da yönetim kurulu ve kulüp başkanlığından şuan itibari ile istifamı veriyorum” dedi.

“BAYRAK DALGALANACAKTIR”

Kurt” Tekirdağspor’un sarı siyahlı bayrağı 51 yıldır dalgalanıyor. Bu bir yarıştır. Bu bayrak dalgalanmaya devam edecektir. Tekirdağspor’a sosyal medya üzerinden sahip çıkanları, kulübün geleceği göreve davet ediyorum. Bu süre içinde şahsıma destek veren herkese, aileme, tüm Tekirdağspor severlere teşekkür ediyorum” dedi.

“BİRLİK SAĞLANIRSA BAŞARI GELİR”

Basın mensuplarının ‘İstifanızın ana sebebi nedir’ sorusunu yöneltmesi üzerine konuşan Kurt “ Ben hayatımda idarecilik yapan bir kişiyim. Hiçbir zaman koltuk, masa sevdalısı olmadım. 21 Temmuz’da oluşan bir kongre sürecimiz vardır. Tekirdağspor sahipsiz kalacaktı. Başkan olarak yönetim kurulu ile istişare yaptık. O günden bu güne değiştirmek istediğim konuları değiştiremeyeceğimi anladım. Bu anlayışla Tekirdağspor yönetilmez. Gelecek arkadaşlar, ‘Tekirdağspor’un yürüyüşü işleyişi ve disiplin şekli’ temaları üzerinde birlik beraberlik sağlayabilirlerse  Tekirdağspor başarılı olur. Onun haricinde Tekirdağspor’un gidişatı vahim durumda” diye konuştu.

“KENDİLERİNE YAKIŞTIRAMIYORUM”

Futbolcuların antrenmana çıkmaması ve ardından basın açıklaması yapmasıyla ilgili yöneltilen soruyu da cevaplayan Kurt “ İstifa etmemin etkenlerinden biri bu olay. Ben burada kulüp başkanıyım ve yönetimim var. Futbolcularla hepsiyle ayrı ayrı sözleşme imzaladık. Birinci ödemelerimizi yaptık, ikinci ödemeler de gerekli nedenlerden dolayı yapılamadı. Perşembe günü futbolcularla anlaşarak senet imzaladık. Geçen süre içerisinde paralar verilmedi diye Çorlu maçına çıkmama gibi bir kararları vardı. Biz futbolcularla görüşme yaparken, o anlaşmayı sağladığımız halde futbolcuların Çorlu maçına çıkmamak için diretmesi ve takımın kaptanı tarafından benim özel telefonuma ‘başkan sen ve yönetimle futbolcular olarak görüşmeme kararı aldık’ mesajı gönderilmesinin anlamını halen çözmüş değilim. Buraya futbolcu olarak imza attıysan kulüp yönetimi de sana teminat verdiyse sen buranın futbolcususun. Bana mesaj gönderme hakkına sahip değildirler. Tekirdağspor senelerden beri yapılmamış görkemli, ihtişamlı bir açılışla sezona başladı. Açılışta 15 kişilik yönetimden sadece 7 kişi vardık. Böyle bir yöneticiliği ben asla kabul etmiyorum. Toplantıya gelinmiyor, en önemli günde açılışa gelinmiyor. Buradan kaynaklanan nedenlerle futbolcular da bu boşluğu değerlendirerek hakları olmadığı halde bana mesaj çekip maça çıkmama kararı aldı. Ben kendilerine yakıştıramıyorum” dedi.