TEŞEKKÜRE ÇİÇEKLE GELDİLER

TEŞEKKÜRE ÇİÇEKLE GELDİLER
Yeniçiftlik Mahallesi sakinleri Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler.Vatan 20 Caddesi’nde oturan vatandaşlar asfalt çalışmalarıyla tamamlanan yolları ve bölgede yürütülen...

Yeniçiftlik Mahallesi sakinleri Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler.

Vatan 20 Caddesi’nde oturan vatandaşlar asfalt çalışmalarıyla tamamlanan yolları ve bölgede yürütülen hizmetlerden dolayı Başkan İbrahim Uyan’a teşekkür ettiler. Teşekkür ziyaretinde vatandaşları ağırlayan Başkan Uyan, belediye binasını tanıtarak ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“77 MİLYONLUK YATIRIM YAPILDI”

Yeniçiftlik’te yılardır yapılmayanları 4,5 yılda yapmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Uyan, 4,5 yılda altyapıdan kanalizasyon, içme suyu hatlarından sıcak asfalt, stabilize malzeme ile zemin çalışmaları, soğuk asfalt ve kilit taş olmak üzere Yeniçiftlik’e 77 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi. Başkan Uyan eksiklerin giderilmesi amacıyla yol çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek mahalle halkına nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

“KENDİMİZİ VATANDAŞLARIMIZA HİZMETE ADADIK”

Ziyarette konuşan Başkan Uyan; “Bizim yaptığımız hizmetler yıllarca yapılmayanlar. Özellikle Yeniçiftlik Mahallesi dağınık bir bölge, ancak biz Yeniçiftlik’in bize bağlandığı dönemden bu yana tüm sorunlarına el attık. Özellikle altyapıda ciddi çalışmalar yaptık. Yeniçiftlik’te TESKİ tarafından bir 20 milyon TL’lik ilk etap kanalizasyon hattı yapılıyor. PTT yolu ve Yeniçiftlik giriş yoluna yine 20 Milyon TL bir yatırım çıkarttık. Altyapı kanalizasyon, içme suyu hatları, sıcak ve soğuk asfalt, kilit taş toplamda Yeniçiftlik’e 77 milyonluk yatırım yaptık. Doğalgaz da aynı şekilde bizlerin başvurusuyla ve ikili ilişkilerimizle getirilen bir yatırım. 4,5 yılda Yeniçiftlik’te ciddi bir hizmet yaptık. Eksiklerimiz tabi ki var. 30 yılda olmayanları 4,5 yılda yapmak kolay değil. Biz önce altyapı geçmesini sağladık. Çünkü altyapı kanalizasyon geçmeyen yerlerde asfalt atmak tekrar kazılmasına neden olur. Ana yola Vali beyle görüştük su baskınlarına karşı karayolundan su geçişini sağlamak amacıyla 9 tane boks yapıldı. Şimdi yolun alt tarafından denize bağlantı için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 7 milyon TL’lik ihaleye çıkmak üzere. Deniz bağlantısı da tamamlandığında bölgede su baskını meydana gelmeyecek. 7 Milyon TL DSİ, 7 milyon TL büyükşehir olmak üzere 14 milyon TL’lik yatırım. Tabi bunlar bizlerin ricamızla yapılan yatırımlar. Biz kendimizi vatandaşlarımıza hizmete adadık. İlçemiz için yararlı olacak tüm yatırımların yapılması için elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman çekinmedik. “diye konuştu.

Başkan Uyan ziyaret sonrası vatandaşlara belediye binasını gezdirerek birimler hakkında bilgi verdi.