TESKİ İLE BÜYÜKŞEHİR KARŞI KARŞIYA GELDİ

TESKİ İLE BÜYÜKŞEHİR KARŞI KARŞIYA GELDİ
TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa'nın facebook hesabında TESKİ tarafından yapılan hizmetleri paylaşmasının ardından Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak'ın hizmetlerin büyükşehir tarafından yapıldığını vurgulayan yorumları...

TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa'nın facebook hesabında TESKİ tarafından yapılan hizmetleri paylaşmasının ardından Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak'ın hizmetlerin büyükşehir tarafından yapıldığını vurgulayan yorumları şaşkınlıkla karşılandı. Albayrak’ın niçin böyle bir yorum yaptığına anlam verilmezken her İki ismin de büyükşehir için aday olduğu kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre önceki gün TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek Tekirdağ için büyükşehir adayı olma kararı aldı. Başa 15 kasımda istifa ederek aday olacak.

İlk rövanş ise facebookda oldu. TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa'nın facebook hesabında TESKİ tarafından yapılan hizmetleri paylaşmasının ardından Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak'ın hizmetlerin büyükşehir tarafından yapıldığını vurgulayan yorumları şaşkınlıkla karşılandı. Albayrak'ın niçin bunu yaptığına anlam verilemedi.

Öte yandan Albayrak, Başa ile kendisini aynı ankette gösteren gazeteciler Özkan Dikmen ve Mehmet Şen'i telefonla arayarak "Bürokratım ile beni nasıl karşı karşıya getirirsiniz. Sizinle dostluğum bitmiştir" demişti. Yine bu görüşmenin ardından Albayrak söz konusu gazetecilerin de aralarında bulunduğu 5 gazetecinin belediye binalarına girişini yasaklamıştı. Yine Albayrak'ın bu 5 isimle belediye çalışanlarının mesai saatlerinde görüşmemeleri talimatı verdiği de öne sürülmüştü.