TESKİ SULARI ARITMANDAN DENİZE VERİYOR

TESKİ SULARI ARITMANDAN DENİZE VERİYOR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ Batı Arıtma Tesisi’nde kanalizasyonun arıtılmadan denize verildiği iddia edildi. Suları denize döküldüğü Altınova Mahallesi’nde ise denize girilemiyor ve vatandaşlar kokudan denize yaklaşamıyor.DENİZİN...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ Batı Arıtma Tesisi’nde kanalizasyonun arıtılmadan denize verildiği iddia edildi. Suları denize döküldüğü Altınova Mahallesi’nde ise denize girilemiyor ve vatandaşlar kokudan denize yaklaşamıyor.

DENİZİN RENGİ SARARDI

Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından işletilen batı atıksu arıtma tesisinin iyi çalışmadığı için kanalizasyon sularının arıtılmadan Altınova Mahallesi’nden denize verildiği öne sürüldü. Tam olarak arıtılmayan atıksu nedeniyle denizin yüzeyinin fosseptikle kaplandığı görüldü. Derenin döküldüğü alandaki kirlilik gözle görülürken kokudan dolayı deniz kenarına ise yaklaşılmadığını kaydedildi.

KOKUDAN DURULACAK GİBİ DEĞİL

Derenin kenarında otel işleten Gorky Otel İşletmecisi Mehmet Ali Yener, “Bu dere aylardır denize böyle akıyor. Sapsarı kanalizasyon akıyor. Kokudan duramıyoruz. Buraya müşteri dahi gelmiyor. Denizin rengi sarardı. Gelsin burada TESKİ yetkilileri denize girsin giremez. Deniz sapsarı lağım. Eskisinden daha kötü bir hal aldı. Eskiden denize deşarj ediliyordu. Şimdi direk dereye sular arıtılmadan bırakılıyor. 5 dakika burada durulacak gibi değil” dedi.