TEZEKLİ, GAZ LAMBALI ZAM PROTESTOSU

TEZEKLİ, GAZ LAMBALI ZAM PROTESTOSU
FERHAT AKGÜNİYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı, elektrik ve doğalgaz zamlarını tezekle ve gaz lambaları ile protesto etti. Zamların geri çekilmesini isteyen partililer yanlarında getirdikleri mumlarla faturalarını yaktı.İYİ...

FERHAT AKGÜN

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı, elektrik ve doğalgaz zamlarını tezekle ve gaz lambaları ile protesto etti. Zamların geri çekilmesini isteyen partililer yanlarında getirdikleri mumlarla faturalarını yaktı.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı merkez Süleymanpaşa ilçesi Hasan Ali Yücel Meydanı’nda elektrik ve doğalgaza yapılan zamları protesto etti. Protestoya İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın katıldı.

Partililer elektrik ve doğalgaz zamlarını tezekle ve gaz lambaları ile protesto etti. Yanlarında getirdikleri mumlarla faturalarını yakan İYİ Partililer, zamların geri çekilmesini istedi.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Ülkelerin gelişmişlik ölçülerinde enerji kullanım miktarının önem taşıdığı günümüzde maalesef ülkemizde elektrik enerjisi kullananlar AKP hükümeti tarafından ağır faturalarla cezalandırılıyor. Ne çamaşır makinesinden leğene, ne de internetle haberleşmeden güvercinle haberleşme geri dönüş yapabiliriz. Günümüzde elektrik kullanımı insan hakkı durumuna gelmiştir. Elektriğin ulaşılabilir ve ödenebilir koşulları olmalıdır. Bunu sağlayacak olanlar ise ülkeyi yönetenlerdir. Her ne hikmetse AKP hükümeti elektrik üretim, dağıtım ve pazarlama işlerini özel şirketlere devrederek adeta halkını birkaç elektrik şirketinin insafına terk etmiştir. Aynı durum ısınma ihtiyacımızı büyük oranda karşıladığımız doğalgaz için de geçerlidir. Hükümetin elleri ile büyüttüğü canavara artık hükmedemediğini ardı ardına gelen görülmemiş orantısız zamlarla tescillemiştir. Yüzde 36 enflasyonun olduğu bir ortamda yüzde 127 elektrik zammı ne anlama gelmektedir. Burada hükümet mi yalan söylemektedir, yoksa şirketler fahiş bir zam mı yapmıştır? Tabiki hükümetin halkına yalan söylediğini düşünmek istemiyoruz ama aynı hükümet halkımızın ezilmesine neden göz yummaktadır” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan,  şunları kaydetti: “Şuanda mevcut hükümet iktidar olarak yönetme ehliyetini kaybetmiştir. Hepimizin zekası ve aklı ile dalga geçmektedir. Sürekli suni gündemlerle yapılan zamları akaryakıt, doğalgaz, elektrik zamlarını değiştirmek için bir takım oyunlarla gündem değiştiriyor. Şuanda KDV oyunu ile gündem değiştiriyor. Sen yüzde 125 zam yapacaksın yüzde 7 ile gıda sektörüne indirim isteyeceksin”