TOPLANTIYI BU KEZ ORADA YAPTILAR

TOPLANTIYI BU KEZ ORADA YAPTILAR
Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın Başkanlığında yapıldı.Toplantıya Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli...

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın Başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Aziz Yıldırım: ”Tekirdağ’ı, Edirne’yi, Kırklareli’ni bir olarak görüyor, aynı kefeye koyup değerlendiriyorum.  Onun için bu bölgenin kalkınmasında Trakya Kalkınma Ajansı güzel faaliyetlere imza atabilirse, kalkınmada ufak da olsa bir sıçrama ortaya koyabilirse ne mutlu bize. Toplantı hangi ilde olursa olsun, hep beraber kararlar alıyoruz. Oy birliği ile kararlar alıyoruz. Hepimiz, o kararların altına da imza atıyoruz. Bugünkü toplantımızda bunlardan bir tanesidir. Bu toplantının da bundan sonraki toplantıların da hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.” dedi. Yönetim kurulunda gündemdeki maddeler görüşülüp karara bağlandıktan sonra toplantı sona erdi.

Daha sonra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte MSC ARIANA adlı konteyner gemisini gezdi.  Gemi ziyaretinin ardından Vali Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Asyaport Barbaros Römorkoruna binerek limanı denizden inceledi.