‘TOPLUMUN O’NA DAHA FAZLA İHTİYACI VAR’

‘TOPLUMUN O’NA DAHA FAZLA İHTİYACI VAR’
Mevlid’i Nebi Haftası dolayısıyla İl Müftülüğü tarafından Çorlu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu panel düzenlendi.Panele Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın yanı sıra, Büyükşehir...

Mevlid’i Nebi Haftası dolayısıyla İl Müftülüğü tarafından Çorlu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu panel düzenlendi.

Panele Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl Müftüsü İsmail İpek, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Jandarma Komutanı Vekili Jan. Albay Haşim Göksel, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, İl protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Program; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından  Kur’an tilaveti ile başladı. Panelde açılış konuşması İl Müftüsü İsmail İpek tarafından yapıldı.

Programda konuşma yapan Vali Aziz Yıldırım: 14 asır evvel yine böyle bir geceydi. Kumdan ayın ondördü, bir öksüz çıkıverdi. Ne Hüsrandır ki, hissetmedi gözler. Binlerce yıldır halbuki bekleşmedelerdi. Merhum Mehmet Akif Ersoy, Peygamber’in (s.a.v.) doğum gecesini bu şiirle ifade ediyor. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber bizim peygamberimizdir. Peygamberimiz hakikaten hayatımızda örnek almamız gereken bir insandır. Nasıl bir baba olmanız gerektiğini bilmiyorsanız, O’nun haline bakın. Nasıl bir anne olacağınızı bilmiyorsanız, O’nun haline bakın. Nasıl bir komşu, nasıl bir arkadaş olmanız gerektiğini bilemiyorsanız, yine O’nun haline bakın. Bugün toplumumuzda, ailemizde yaşamış olduğumuz birtakım buhranlar, sıkıntılar, acılar, düzensizlikler belki de O’nun bize gösterdiği yolda gitmemizden, O’nun yolundan ayrıldığımızdan ya da O’nu doğru anlamadığımızdandır.  Son olarak şunu belirtmek isterim ki, dünya, toplum O’na her zamankinden daha fazla muhtaçtır”  dedi.

Program;  Mevlid-i Nebi konulu sinevizyon gösterisiyle devam etti. Panel, Namık Kemal Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin, Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğr. Üy. Dr. Yakup Bıyıkoğlu, Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğr. Üy. Dr. Yakup Yüksel, İl Müftü Yrd. Hızır Yağcı, Süleymanpaşa Vaizi Hüseyin Öresin tarafından  Peygamberimiz ve Gençlik üzerine yapılan  konuşmalar ile son buldu.