TÖRENE BU FOTOĞRAF DAMGA VURDU

TÖRENE BU FOTOĞRAF DAMGA VURDU
Tekirdağ’daki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında üsteğmen bir annenin küçük kızı ile bayrama katılması damga vurdu. Annesinin kucağında uyuyan küçük kız, biran olsun asker annenin yanından ayrılmadı.Tekirdağ Valisi Mehmet...

Tekirdağ’daki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında üsteğmen bir annenin küçük kızı ile bayrama katılması damga vurdu. Annesinin kucağında uyuyan küçük kız, biran olsun asker annenin yanından ayrılmadı.

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan'ın makamında tebrikleri kabul etmesi sonrası sahil dolgu alanında devam eden törenler saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Vali Ceylan, 8. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak askeri araçla vatandaşları selamladı, bayramlarını kutladı.

Vali Ceylan, törendeki konuşmasında Cumhuriyetin ilanının 95. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. "Cumhuriyeti ayakta turan yegane kuvvet Türk milletinin kendisidir" diyen Ceylan, şunları kaydetti: "Cumhuriyet getirdiği atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımızda görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır. Türk milleti cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi görevlerini yerine getiren özgüveni gelişmiş üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. Bu ülkede yaşayan herkes hürdür. Temel hak ve özgürlükler kanunlar çerçevesinde özgürce kullanılabilmektedir. Devlet halkın devletidir."

Konuşmanın ardından şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi ve arından halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Tören, öğrenci ve askeri birlikler geçişi ile sona erdi.