TORSAB BİTTİ YERİNE SELEB GELİYOR

TORSAB BİTTİ YERİNE SELEB GELİYOR
FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABERSüleymanpaşa ilçesine kurulması planlanan organize sanayi bölgesi TORSAB projesinin yerine Süleymanpaşa merkezde Süleymanpaşa Ekolojik lojistik Endüstri Bölgesi (SELEP) kurulması için çalışmalar başladı....

FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABER

Süleymanpaşa ilçesine kurulması planlanan organize sanayi bölgesi TORSAB projesinin yerine Süleymanpaşa merkezde Süleymanpaşa Ekolojik lojistik Endüstri Bölgesi (SELEP) kurulması için çalışmalar başladı. Birleştirme ve montaj üssü olması planlanan bölgede üretilen ürünlerin başta Asyaport Limanı olmak üzere demiryolu, Çorlu Havaalanı hava ve karayolu ile dünyaya ihraç edilecek.

SÜLEYMANPAŞA’DA İŞSİZLİK ORTADAN KALKACAK

Nusratlı Mahallesi’ne kurulması planlanan Tekirdağ Organinze Sanayi Bölgesi’nin (TORSAB) mahkeme tarafından iptal edilmesinin ardından yeni bir girişim başladığı ortaya çıktı. Tekirdağ Odak Haber’in edindiği bilgiye göre Süleymanpaşa’da direk olarak 11 bin kişiye iş istihdamı sağlayacak Süleymanpaşa Ekolojik lojistik Endüstri Bölgesi (SELEP) kurulması için çalışmalar başladı.  Süleymanpaşa’da Asyaport ve demiryoluna yakın bir bölgede kurulacak sanayi bölgesinin doğaya saygılı bir bölge olacağı kaydedildi.

SÜLEYMANPAŞA’YA UMUT OLACAK

Yer konusunda kesin bir açıklama yapılmasa da yerin yine Nusratlı ve Yağcı bölgelerine yakın bir alanda olacağı öne sürüldü. Tekirdağ Valiliği ve Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda devam eden projede sona gelindi. Proje ile ilgili görseller hazırlandı. Yakında ise kamuoyuna sunulacak.

BİRLEŞTİR PAKETLE GÖNDER

Montaj üssü olması planlanan bölgeyle iligli olarak çok sayıda ulusal ve uluslar arası firmanın talepleri olduğu kaydedildi.  Birleştirme ve montaj ağırlıklı olacak bölgede sıfır atık olacak. Yer üstü su kaynaklarının kullanılacağı sanayi tesislerinde kimyasal atık olmayacak. Firmalar burada montaj birleştirme yaparak paketledikleri ürünleri Türkiye ve dünya pazarına Asypart, Çorlu Havaalanı, demiryolu ve karayolu ile gönderecek.