TRAKYAKA’DAN BASINA DESTEK

TRAKYAKA’DAN BASINA DESTEK
Trakya Kalkınma Ajansı ve Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği arasında  “Eğitimli Fikir İşçileri ile Daha Güçlü Basın”  başlıklı teknik destek protokolü imzalandı.Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri...

Trakya Kalkınma Ajansı ve Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği arasında  “Eğitimli Fikir İşçileri ile Daha Güçlü Basın”  başlıklı teknik destek protokolü imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cenap Kürümoğlu ve sayman Bedia İlerler protokolü birlikte imzaladılar. Bunun yanı sıra imza törenin de Genel Sekreter Fatih Erge, Başkan Yardımcısı Özkan Dikmen, Yönetim Kurulu Üyesi Ruhan Yalçın ve Eğitimci Ayşe Çinar yer aldı.

Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yürütülen program çerçevesinde 16 kişiye teknik destek eğitimi sağlanacak. 13 gün sürecek olan eğitimde kursiyerlere “Indesign ve photoshop” konularında hem teknik eğitim hem de uygulamalı olarak 65 saat sürecek olan dersler verilecek.

Trakya genelinde ki yerel basın çalışanlarına verilecek olan eğitim, daha güçlü basın mensupları yetiştirmeyi hedefliyor.

İmza töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cenap Kürümoğlu, dernek üyelerinin daha vasıflı olabilmeleri amacıyla hazırladıkları projeleri devreye soktuklarını belirterek, “Bundan sonra kamera çekimi, montajı ve seslendirme, yeni nesil gazetecilik, grafik ve tasarım teknikleri ile güzel konuşma, diksiyon ve haber yazma teknikleri konularında kurslar düzenleyeceğiz.” dedi.

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise gazetecileri bir adım ileriye taşıyacak eğitim destekleri konusunda her zaman hazır olduklarını söyledi.