TUVALETLER BAKIN KİME İHALESİZ VERİLDİ

TUVALETLER BAKIN KİME İHALESİZ VERİLDİ
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel göreve gelmeden önce ve göreve geldikten sonra belediyenin her alımı ve satımı ilgili halka açık ihale yapacağını açıklamıştı. Kumbağ Mahallesi’nde otopark olarak kullanılan...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel göreve gelmeden önce ve göreve geldikten sonra belediyenin her alımı ve satımı ilgili halka açık ihale yapacağını açıklamıştı. Kumbağ Mahallesi’nde otopark olarak kullanılan alan ve içinde yer alan tuvalet işletmesinin ihalesiz olarak bir kişiye verildiği öne sürüldü.

TAŞINMA KARARI ALINMIŞTI YERİNDE KALDI

Edinilen bilgiye göre bir dönem önceki belediye tarafından yapılan ve bu dönem kaldırılarak şehir merkezine getirilmesi planlanan prefabrik tuvaletlerin yerinde kalmasına karar verildi. Öte yandan da tuveletin ve otoparkın işletmesinin ise partili bir kişiye verildiği iddia edildi. Yine eskiden otogar olan alana giriş yapan Kumbağ Tekirdağ arası çalışan minibüslerden de ücret talep edildiği kaydedildi.

BELEDİYE SİTESİNDE İHALE GÖZÜKMÜYOR

Daha önce belediyenin iştiraki Mutlukent firması tarafından işletilen bu tuvaletin ise şimdi firma tarafından işletilmediği kaydedildi. Yine belediyenin sitesinde tuvaletin ihalesine ilişkin hiçbir bilgi de yer almıyor.