ULUSLARARASI OTEL ZİNCİRİ TEKİRDAĞ’A OTEL YAPIYOR

ULUSLARARASI OTEL ZİNCİRİ TEKİRDAĞ’A OTEL YAPIYOR
Türkiye’ye ilk olarak Haziran 2014’e giriş yapan dünyanın en büyük konaklama zincirlerinden Choice Hotels, Clarion markalı dördüncü otelini Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde açacak.İSTANBUL YOLUNA YAPILACAKChoice Hotels,...

Türkiye’ye ilk olarak Haziran 2014’e giriş yapan dünyanın en büyük konaklama zincirlerinden Choice Hotels, Clarion markalı dördüncü otelini Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde açacak.

İSTANBUL YOLUNA YAPILACAK

Choice Hotels, İspanya, Latin Amerika ve Suudi Arabistan’daki yeni pazar girişlerinin ardından Türkiye’deki büyüme stratejisi çerçevesinde İstanbul-Tekirdağ anayolu üzerinde bulunan yeni Clarion için Amerika ve Almanya merkezli T&T Hotel Consulting’in önerisiyle EOS Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. ile işbirliği gerçekleştirdi. Karaevli Mahallesi’nde İstanbul yolu üzerinde yapılacak Clarion Hotel Tekirdağ, yaklaşık 110 odayla müşterilerini ağırlayacak. Şehir merkezine beş dakika uzaklıkta Clarion Hotel Tekirdağ, çok sayıda uluslararası şirketin yan kuruluşlarına ev sahipliği yapan sanayi ve ticaret bölgesi Çorlu’ya 15 dakika Çerkezköy’e ise yarım saatlik mesafede yer alıyor.

DAHA FAZLA OTEL

Clarion Hotel Tekirdağ’ın lokasyonuyla büyük bir potansiyel taşıdığını ifade eden yatırımcı Fatih Koyuncu, “Tekirdağ ve çevresi çok hızlı büyüyor ve şehrin uluslararası markalı, merkezi bir konuma sahip bir otele ihtiyacı vardı. Bu özellikleri üzerinde barındıran Clarion Hotel’in Tekirdağ’ın en önemli konaklama merkezlerinden biri olacağına inanıyorum” dedi. Choice Hotels Almanya ve Orta Avrupa Genel Müdürü Georg Schlegel, ise son iki yılda Türkiye’de hem franchiselar hem de genel olarak otel geliştirmeleri açısından zorlu geçtiğini söyledi. Georg Schlegel Türkiye ekonomisinin olumlu gelişeceğine ve yakın gelecekte bölgeye daha fazla otel projesi gerçekleştireceklerine inançlarının tam olduğunu söyledi. Schlegel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de şu anda Clarion Hotel Golden Horn, Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey ve Clarion Hotel Kahramanmaraş olmak üzere üç Clarion markalı otelimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra Çeşme Alaçatı’da bulunan The S Hotel, Ascend Hotel Collection markamıza bağlı olarak temsil edilip faaliyet gösteriyor.”