ÜNİVERSİTEYE YENİ GENEL SEKRETER

ÜNİVERSİTEYE YENİ GENEL SEKRETER
Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreterliği görevini yürüten Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren’in görev süresi dolması ve eski görevine dönmesi medeniyle Genel Sekreterlik görevine NKÜ personel Daire Başkanı Murat Tırpancı...

Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreterliği görevini yürüten Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren’in görev süresi dolması ve eski görevine dönmesi medeniyle Genel Sekreterlik görevine NKÜ personel Daire Başkanı Murat Tırpancı getirildi.

Namık Kemal Üniversitesi’nde Eski Rektör Osman Şimşek’in FETÖ’den alınmasının ardından üniversitede yeni bir yapılanmaya gidildi. FETÖ izlerinin silindiği NKÜ’de Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren Genel Sekreterlik görevine vekaleten atanmıştı. Eren’in görev süresi dolması nedeniyle yerine NKÜ personel Daire Başkanı Murat Tırpancı getirildi. Tekirdağlı olan Tırpancı aynı zamanda TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da yakın akrabası. Tırpancı’nın oğlu Ahmet Osman Tırpancı da Şentop’un danışmanlığını yürütüyor. Anakara Üniversitesi siyasal bilimler mezunu olan Tırpancı uzun bir süredir NKÜ’de görev yapıyordu.