'TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YEDİRMEM'

'TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YEDİRMEM'
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen geleneksel akşam yemeğinde Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Tekirdağ il ve ilçelerinde görev yapan çok sayıda basın emekçisiyle bir araya geldi.Gazeteciler...

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen geleneksel akşam yemeğinde Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Tekirdağ il ve ilçelerinde görev yapan çok sayıda basın emekçisiyle bir araya geldi.

Gazeteciler Günü’nde konuşan Başkan Uyan, Martaş Limanı’ndan belediyenin kar payını söke söke alacaklarını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceklerini söyledi.

Başkan Uyan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunduğu, ilçede kurulmak istenen termik santrale karşı geldiği, çevre ve insan sağlığına zararlı yatırımlarla mücadele ettiği için asılsız iftiralarla kendisini yıpratmaya çalışan, işçilerine şikayet ettiren Kaptan Şirketler Grubu’nun ve aynı şirkete ait Şafak Gazetesi’nin tüm iddialarını, asılsız haberlerini mahkeme kararlarıyla tek tek çürüttü.

“VATANDAŞIMIZIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEM”

Martaş Limanı işletmecisi Kaptan Şirketler Grubu tarafından vatandaşın hakkını savundukları için yıpratılmaya çalışıldığını söyleyen Başkan Uyan; “Belediye Martaş Limanı’nın kuruluşunda yüzde 10 kar ortağı. Limanın kuruluşundan itibaren bugüne kadar milyonlarca liraya ulaşan kar payı alınamamış durumda. Bu konuda bağımsız denetçi isteyerek dava açtık. Biz vatandaşın hakkını savunduğumuz için kendi çalışanlarına zorla dava açtırarak tarafımı yıpratmaya çalışıyorlar. “diye konuştu.

ÜNİVERSİTE ALANINI ÇÖPLÜK DEDİLER MAHKEME CEVABINI VERDİ

Mahkemeden Namık Kemal Üniversitesi Marmaraereğlisi Meslek Yüksek Okulu yeni binasının yeri ile ilgili atılan asılsız iddialarla ilgili alınan kararı aktaran Başkan Uyan; “Marmaraereğlisi Meslek Yüksek Okulu’nu belediyemiz, büyükşehir ve Namık Kemal Üniversitesi işbirliği ile yaptık. Eğitim yatırımlarına karşı gelenler kalkıp şikayet ettiler. Üniversitenin yaklaşık 800 metre ilerisindeki çöplüğün okulun yapıldığı alanda olduğunu iddia ettiler. Okulun zemini incelendi ve mahkeme lehimize karar verdi. Ama Kaptan Demir Çelik çalışanları Hacı Ali Salt, Osman Altuntaş, Recep Baş ve Levent Duman üniversite alanının çöplük olduğunu iddia etmişlerdi. Tabi beni yıpratmak amacıyla aynı şirkete ait Şafak Gazetesi’nde çöplüğe fakülte yaptırdığımızı iddia ederek asılsız iftiralar atmışlardı. Mahkeme onlara cevabını verdi. Görüldüğü gibi ilçemizde eğitim yatırımlarını engellemeye çalışanlar, geleceğimizin teminatı gençlerimizin modern binalarda eğitim almasını istemeyenlerle mücadele ediyoruz. Her seferinde galip geliyoruz. Eğitime karşı çıkanlarla mücadele etmekten yılmayacağız. “şeklinde konuştu.

ASFALT ŞANTİYESİNİ BİLE ŞİKÂYET ETTİLER

Yine Kaptan Demir Çelik çalışanları Hacı Ali Salt, Osman Altuntaş, Recep Baş ve Levent Duman tarafından şikayet edilen asfalt şantiyesi davasına değinen Başkan Uyan; “İlçemizde yollarımızı asfaltlamak amacıyla kurduğumuz asfalt şantiyemizi bile şikayet ettiler. Asfalt şantiyesi belediyenin en önemli yatırımlarından bir tanesi. Yollarımızı kendi imkanlarımızla asfaltlamak için kullanıyoruz. Şantiyemizi şikayet edenlere baktığımızda Kaptan Demir Çelik çalışanları ve yine aynı kişiler. Bunlar resmen belediyenin halka hizmet etmesini engellemeye çalışıyorlar. Yoksa kim asfalt şantiyesini şikâyet eder ki. Asfalt şantiyesi konusunda Bölge İdare Mahkemesi’nin ardından Danıştay da lehimize karar verdi. “diye konuştu.

Başkan Uyan daha sonra sit alanına çöp döküm iddiası, asfalt şantiyesi, Kamaradere (Göksu Villaları) başta olmak üzere Kaptan Demir Çelik şirketi çalışanları tarafından açılan davalarda alınan kararları basınla paylaştı. Başkan Uyan, konuşması sonrası tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yemeğine; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün ve Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ile çok sayıda basın mensubu katıldı.