UYAN SERT KONUŞTU: ARKAMDAN VURULDUM

UYAN SERT KONUŞTU: ARKAMDAN VURULDUM
Marmara Ereğlisi Belediyesinin 2019 bütçesine CHP´li bazı meclis üyelerinin ret oyu vermesi sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “Arkamdan vurdular, böyle insanları meclise aldığım için tüm partililerden...

Marmara Ereğlisi Belediyesinin 2019 bütçesine CHP´li bazı meclis üyelerinin ret oyu vermesi sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “Arkamdan vurdular, böyle insanları meclise aldığım için tüm partililerden özür diliyorum" dedi.

‘BU İŞİN ALTINDAN FEHMİ DUMAN ÇIKTI

Marmara Ereğlisi Belediye binasında basın toplantısı düzenleyen Başkan İbrahim Uyan "2019 bütçesine AK Partili meclis üyeleri siyasetten reddedebilir Ama bizim içimizdeki muhalif bir grup da bizim bütçemize ret verdi´´ dedi. 2019 yılı bütçesine CHP´li üyelerin red verilmeis olayını araştırdıklarını kaydeden Uyan, “Bu işin altından Fehmi Duman çıktı. Fehmi Duman da bana gelen bilgilere göre, bölgemizdeki demir fabrikasında müdürlük yapan bir Orhan Çebi var. Bu Orhan Çebi ile sıkça görüşüp bazı konuları koordine ederek belediye bütçemize evet vermemesi yönünde böyle bir çalışma yapılmış" dedi.

BUNLARA KARDEŞLERİ DAHİ OY VERMEMİŞ

2014 seçimlerine değinen İbrahim Uyan, "Benimle birlikte seçilen ve bu bölgeye hizmet etmek için meclis üyeliğine aday olan ve seçilenler ve arkalarında kardeşlerinin dahi oy vermediği,  bazı meclis üyeleri var, tabi bunları biz adayı yaptıktan sonra gördük" dedi.

PLAN BÜTÇE KOMİSYONUNDA GÖREVLİ AMA RET VERİYOR

Açıklamalarına devam eden Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan "Ben bu ret gerekçesini Fehmi Duman´a sordum, Plan Bütçe komisyonunda görev alıyor, 2019 bütçesini görüşmek üzere Fehmi dumanı komisyona 5 defa çağırmamıza rağmen, resmi yazı ile davet etmemize rağmen komisyon toplantılarına gelmiyor 2019 bütçesi meclise geliyor ve orada bunlar Red oyu veriyorlar" dedi.

SORUYORUM ´BENİM HABERİM YOK´ DİYOR

Uyan "Fehmi Duman'a soruyorum 'sen niye ret ediyorsun' diyorum, benim bütçeden haberim yok diyor Kardeşim sen bütçenin en göbeğindesin zaten, sen bunun komisyonundasın" dedi.

ENCÜMENDE EVET, MECLİSTE HAYIR DİYORLAR

Kanun gereği bütçenin encümenden sonra Meclis genel kuruluna geldiğini kaydeden Uyan ´´Encümen deki Ziya Doğan´a soruyorum ´sen neden red verdin´ diyor ki ´ben bütçeyi bilmiyorum´ ya sen buna encümen de evet demişsin, meclise gelince neden hayır diyorsun´´ dedi.

EN BÜYÜK HATAYI BU DÖNEM YAPTIM

20 yıllık (4 dönem) belediye başkanlığı görevi süresince en büyük hatayı bu meclis üyelerini secerken yaptığını kaydeden Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ´´En büyük hatayı bu dönem meclis üyelerinin tamamını çok iyi denemeden, tanımadan meclise almışım´´ dedi.

ARKADAN VURULDUM

İbrahim Uyan ´´Güvendiğim diye düşündüğüm insanların bu kadar beni arkadan vuracak kadar ve bizleri üzecek kadar, o kelimeyi kullanmak istemiyorum ama çok üzücü, ben kendilerine buradan kınıyorum´´ dedi

İNSANDA ONUR OLUR OMURGA OLUR

Uyan ´´Sizi burada seçen birçok seçmen var, iki meclis üyesi partiden istifa etti. İnsanda bir onur bir omurga olur, sen meclis üyeliğinden istifa et, partiden (CHP) niye istifa ediyorsun, bir de utanmadan benim Parti ile problemim yok diyor, Parti ile problemin yok ise partide kal, meclis üyeliğinden istifa et´´ dedi.

PARTİLİLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM

Belediyenin 2019 bütçesine red oyu veren CHP´li meclis listesine yazdığı için partililerden özür dileyen Belediye Başkanı İbrahim Uyan ´´Aynı şey Mustafa Karaçay için de geçerli madem beni beğenmiyorsunuz meclis üyeliğinden istifa et, Fehmi Duman ile kardeşleri bile konuşmuyor, böyle insanları meclise aldığım için partililerden çok özür diliyorum ben bunların böyle olduğunu bilmiyordum" dedi.