VALİ OTOBÜSÜ DURDURDU VE...

VALİ OTOBÜSÜ DURDURDU VE...
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl emniyet müdürlüğü ve il jandarma komutanlığının yoğunluk neden, ile oluşturulan uygulama noktasında denetimlere katılarak, sürücü ve yolculara kurallar, uygulamalar hakkında bilgi verip...

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl emniyet müdürlüğü ve il jandarma komutanlığının yoğunluk neden, ile oluşturulan uygulama noktasında denetimlere katılarak, sürücü ve yolculara kurallar, uygulamalar hakkında bilgi verip çikolata ikram etti.

Vali Yıldırım, İstanbul yolu üzerinde TOKİ uygulama noktasındaki polis uygulama noktasını ziyaret etti. Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Durdurulan araçlardaki sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Yıldırım, sürücülere broşür verip, çikolata ikram etti. Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Aydın ve İl Jandarma Komutanı Karakaş ile yolcu otobüsüne de binerek hem otoboüste bulunan yolcuları, hemde sürücüleri uyardı. Daha sonra yolcu ve çocuklara hediye verdi.

DİNLENEREK ARAÇ KULLANIN

Uygulama sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Yıldırım, her bayram olduğu gibi bu bayramda da yollarda yoğunluk olduğunu söyledi. Yıldırım, sürücülerin trafik kurallarına uymaları gerektiğine dikkati çekerek, “Yola çıkan gerek yolcularımız, gerekse sürücülerimiz sevdiklerine sağ salim kavuşmasını istiyoruz. Sabahtan bir kaza oldu ve hepimiz çok üzüldük. 5 vatandaşımızı kaybettik. O yüzden sürücülerimiz çok dikkat etsinler. Araçlarda bulunan yolcular ve akrabalarda çok dikkatli olması gerekiyor. Sürücüler mutlaka dinlenerek araç kullansınlar. Trafik kuralları boşuna olan kurallar değil. Bu kurallar uyulması gereken kurallar. Bütün sürücülerin bu kurallara uyması gerekiyor.” dedi.